У ПриватБанку прокоментували відплив депозитів

1515
У ПриватБанку прокоментували відплив депозитів - today.ua

За підсумками першого кварталу 2019 року депозитний портфель ПриватБанку скоротився на 3,7 млрд грн (-1,7%). Передусім це сталося за рахунок зменшення коштів бізнесу на 4,4 млрд грн (-9,3%). Про це свідчать статистичні дані НБУ, розповіла фінансовий директор ПриватБанку Ганна Самаріна.

“Давайте визначимося, що таке відплив взагалі. Якщо штормить ринок і клієнти забирають вклади, — це відплив. Є зниження депозитів контрольоване, чи відплив це? У нашому випадку було два фактори: перший — це ситуативне зростання залишків по середньому та малому бізнесу на кінець року. Є специфіка діяльності компаній, коли вони акумулюють залишки в певний момент, і потім ці залишки йдуть на фінансування діяльності. Другий фактор, який вплинув на зниження депозитів, — депозити в іноземній валюті. Банк прийняв свідоме рішення відходити від валютних залишків у міру можливостей, тому що кредитуємо ми в національній валюті. Попиту як такого в наших клієнтів немає, відповідно, і залишки у валюті нарощувати нам сенсу немає. Український ринок кредитування більше орієнтований на гривню. Валютні кредити — це швидше ексклюзив для експортерів або мультинаціональних компаній. І ось ми свідомо розстаємося з депозитами в іноземній валюті, повільно, але впевнено. Не забуватимемо про відкриту валютну позицію банку”, – прокоментувала відплив Самаріна.

Нагадаємо, радник новообраного президента з питань банківської діяльності Вікторія Страхова, яка раніше працювала корпоративним секретарем ПриватБанку, заявила, що банк вже неможливо повернути Коломойському.

загрузка...