У ПФУ розповіли, чому не всім українцям підвищили пенсії на 11%: люди не правильно зрозуміли інформацію

Пенсіонерам у травні проіндексували їх виплати, однак, підвищені пенсії отримали не всі. Анонсувалося, що сума пенсій у середньому зросте на 11%, і українці отримають мінімум плюс 100 гривень до пенсії, проте, як з'ясувалося, пенсіонери не правильно зрозуміли надану інформацію. Всі подробиці про те, хто і чому не одержав надбавки, роз'яснила представниця ПФУ Галина Мастюгіна, відповідаючи на запитання пенсіонера в "Пенсійному кур'єрі".

У ПФУ розповіли, чому не всім українцям підвищили пенсії на 11%: люди не правильно зрозуміли інформацію  - today.ua

"Моя пенсія 1638 грн. З 1 травня її повинні були підняти на 11%, але не підняли. Чому?",- поцікавився чоловік.

Таке запитання виникло у багатьох громадян. Галина Мастюгіна спробувала відповісти на нього, а також нагадала всім пенсіонерам, що з 1 липня в Україні очікується підвищення мінімальної пенсії на 57 гривень, у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

"Ви отримуєте пенсію в мінімальному розмірі. На 11% піднімається не мінімальна пенсія, а середня заробітна плата, з якої обчислюється пенсія. Я думаю, що у Вас пенсія, яка обчислюється із заробітку, зовсім невелика. Її перерахували в новому коефіцієнті, але все одно через маленьку зарплату розмір Вашої пенсії не досягає мінімального. Тому Вам треба трохи почекати: з 1 липня Ваша пенсія зросте до 1712 грн", - уточнили пенсіонеру в Пенсійному фонді.

Нагадаємо, підвищення пенсій в липні торкнеться і тих пенсіонерів, у кого є зайвий стаж — понад 35 років у чоловіків, та понад 30 років у жінок. Вони отримають 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен додатковий рік роботи. Якщо зараз ця сума становить 16,38 гривні, з 1 липня очікується мінімальне підвищення до 17,12 гривні.

ДЖЕРЕЛОukranews.com