У Німеччині визнали небезпеку “Північного потоку-2″

7206
У Німеччині визнали небезпеку "Північного потоку-2" - today.ua

На засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу, в якому взяла участь федеральний канцлер Ангела Меркель, ухвалили документ, що визначає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. Також у документі підтверджується, що фракція вбачає небезпеку в проекті “Північний поток-2”. Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник на своїй сторінці у Twitter.

“Супер-новина з Берліна: на засіданні найбільшої фракції ХДС/ХСС (246 депутатів) – за участю Канцлера А.Меркель – ухвалено без перебільшення історичний документ, що визначає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України на ближчі роки”, – написав дипломат.

Він зазначив, що ухвалення Дорожньої карти підтримки України з боку найпотужнішої парламентської фракції у Бундестагу саме в ці критичні для України дні є знаком солідарності проти російської агресії.

Мельник зацитував одну з тез української стратегії ХДС/ХСС: “У “Північному потоці-2″ ми і далі бачимо небезпеку, що Росія також і цей проект використовуватиме для розширення можливостей дестабілізації України. Мусимо констатувати, що NS2 (Nord Stream-2 – ред.) і далі розколює Європу і трансатлантичних партнерів”.

Як відомо, проектом “Північний потік-2” передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч із уже існуючим “Північним потоком-1”. Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу становитиме 1220 км, він має з’єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд. Україна виступає проти будівництва “Північного потоку-2”.

Нагадаємо, також посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав Захід зупинити агресивний курс РФ шляхом впровадження нових жорстких санкцій, серед яких – повна зупинка імпорту російських газу та нафти.

загрузка...