Дипломат закликав Захід відмовитись від російського газу та заморозити проект “Північний потік-2″

721
Дипломат закликав Захід відмовитись від російського газу та заморозити проект "Північний потік-2" - today.ua
Фото:Delo.ua

Посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав Захід зупинити агресивний курс РФ шляхом впровадження нових жорстких санкцій, серед яких – повна зупинка імпорту російських газу та нафти. З такою заявою дипломат виступив у інтерв’ю німецькій радіостанції Deutschland Funk.

“Захід і Німеччина мають дуже багато можливостей. Ми вважаємо, що настав час здійняти у повітря дуже болючу санкційну булаву. Каральні заходи, яких ми очікуємо сьогодні, вимагають повної заборони на імпорт природного газу та нафти з Росії”, – наголосив український посол.

Також дипломат зазначив, що слід заморозити проект газопроводу “Північний потік-2”.

“Зрештою, ми всі знаємо, що війна, яку Росія веде проти нас і Сирії, переважними чином фінансується саме з цих коштів. Якщо зараз ввести це в гру, це призведе до зміни гри і справді змусить Путіна зрозуміти, що не можна продовжувати діяти так жорстоко і по-хуліганськи на світовій арені”, – сказав він.

Мельник додав, що це бути складно, але, на думку України, Федеративна Республіка повинна вести жорстку гру.

“Ця агресивна поведінка може бути зупинена лише за допомогою цих заходів”, – додав дипломат.

Як відомо, Росія є головним постачальником природного газу до країн Європи. Наразі на європейському ринку частка газу РФ становить близько 35%. Крім того, майже весь газ, який отримує Україна, є російським, попри те, що він приходить до нас реверсом.

Нагадаємо, протягом найближчих двох тижнів очікується прийняття рішення про посилення санкцій проти Росії за її агресивні дії в акваторії Азовського моря.

загрузка...