“У МВС немає екстрасенсів“: у Авакова відповіли на претензії СБУ

У понеділок, 4 березня, правоохоронці Шевченківського відділу поліції отримали повідомлення, що у група невідомих осіб протягають на горищі дроти, встановлюючи обладнання на даху будинку по вул. Білоруська, 26. При цьому обладнання не було схоже на кабельне чи мобільних комунікаційних мереж. Про це повідомляє у Фейсбук прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

“У МВС немає екстрасенсів“: у Авакова відповіли на претензії СБУ - today.ua

Екіпаж патрульної поліції, а згодом й слідчо-оперативна група, які виїхали на місце події, виявили "підозрілу технічну апаратуру", яку було вирішено вилучити для додаткової перевірки.

З’ясувалося, що правоохоронці знайшли спеціальну технічну апаратуру для дистанційного аудіо-візуального контролю приміщення, яка може використовуватись або ж суб’єктами оперативно-розшукової діяльності, або ж приватними особами у протиправних цілях.

"На жаль, у МВС немає штатних посад чаклунів, мольфарів та екстрасенсів, які б завчасно повідомляли співробітників поліції про те, що у будинку за адресою: вул. Білоруська, 26, 4-го березня СБУ проводить за ухвалою суду таємні негласні слідчо-розшукові дії із встановленням спеціальної технічної апаратури аудіо-візуального контролю", йдеться у повідомленні.

Також було для Міністерства "великою несподіванкою" було дізнатися, що СБУ начебто заздалегідь повідомляла "органи" про здійснення оперативних заходів. Адже, як зазначається, згідно із законодавством, про це мають право знати лише особи зі спеціальним допуском.

У зв’язку із цим у МВС повідомили, що Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція України жодним чином не втручається в роботу "дружнього правоохоронного органу спеціального призначення", виконуючи свої обов'язки та реагуючи на заяви громадян про можливу небезпеку.

Окрім того, МВС порекомендувало колегам перевірити якість виконання працівниками оперативних завдань із розміщення апаратури аудіо-візуального контролю, щоб більше не допустити виявлення таких робіт звичайними охоронцями чи уважними громадянами.

Адже це може бути прямою загрозою національній безпеці держави, захист якої й забезпечує Служба безпеки України. "А важливіше України та її безпеки немає нічого. Ми всі працюємо заради неї!", - підкреслюється у заяві МВС.

Нагадаємо, раніше очільник СБУ Василь Грицак закликав керівництво МВС вибачитися перед співробітниками спецслужби та громадськістю.