У Криму стурбовані новою екологічною катастрофою

Автор: Лобанова Єлизавета

В окупованому Криму стурбовані новою екологічною катастрофою. На цей раз на півострові почав засолятися ґрунт.

У Криму стурбовані новою екологічною катастрофою  - today.ua

Місцеві жителі села Дмитрівка розповідають про те, що Сиваш став солоніше, дерева гинуть, деревина пахне інакше, ніж раніше, ніби вона просочилася сольовим розчином.

У Криму стурбовані новою екологічною катастрофою

За словами місцевих жителів, такі пні, як на фото, в останні роки на півострові стали з'являтися все частіше. Це не біла фарба, а сіль.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Після припинення подачі води по Північно-Кримському каналу з Дніпра в Крим проблему зі зрошенням землі окупанти так і не вирішили. Зрошуваний клин кримського землеробства скоротився з 400 до 15 тисяч гектарів.

Одне із рішень проблеми нестачі води - опріснювання. Але це дуже дороге задоволення. Наприклад, на опріснення одного кубометра води в середньому витрачається 2-3 кіловата. 1 мільйон кубометрів води - це 2000 МВт електроенергії. Разом з тим власна генерація Криму на добу становить близько 1000 МВт.

Другий спосіб вирішення проблеми, на думку вчених, - це очищення стічних вод. Також врятувати півострів можна шляхом пошуку нових джерел «на глибині».

"Воду планується найближчим часом почати шукати на півночі Криму, можливо, у Вірменсько-Красноперекопському регіоні, де склалася всім відома надзвичайна ситуація, в зонах тектонічних розломів, які пов'язують Північний Крим з південними схилами українського щита", - розповів президент Кримської академії наук Віктор Тарасенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, Прокуратура Криму почала розслідувати забруднення Чорного моря в результаті незаконного видобутку піску в Нижньо-Чурбашському водосховищі біля Керчі.

Раніше повідомлялося, що причиною забруднення Чорного моря стало часткове руйнування дамби поблизу Керченської протоки.