Окупанти зруйнували дамбу поблизу Керченської протоки: у море потрапили радіоактивні відходи

318
Окупанти зруйнували дамбу поблизу Керченської протоки: у море потрапили радіоактивні відходи - today.ua
Loading...

В окупованому Криму поблизу Керченської протоки відбулося часткове руйнування дамби, що спричинило потрапляння у воду небезпечних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.

Причиною катастрофи екологи називають незаконний видобуток піску поблизу урочища Плавні, який був призупинений у 2010 році, проте після анексії Криму у 2014 році знову продовжився.

Через знищення дамби, пряме промивання піску відбувається безпосередньо в каналі, з’єднаним з морем. Таким чином, увесь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж. Концентрація хімічних речовин (миш’як, ванадій, фосфор, залізо) у піску перевищує безпечні для здоров’я людини норми.

За словами місцевих медиків, жителі села Приозерне масово почали хворіти на різні захворювання: алергії; хронічні захворювання бронхолегеневої системи з частотою загострення два і більше разів за календарний рік; хронічні захворювання переднього відрізка ока (повік, кон’юнктиви, рогівки, слезовиводящіх шляхів); хронічні рецидивні захворювання шкіри з частотою загострення чотири і більше разів за рік; полінейропатії; дисплазія і лейкоплакія шийки матки; злоякісні новоутворення молочних залоз, жіночих та чоловічих статевих органів; амбліопія.

Також зазначається, що жителі Керчі в минулому році скаржилися на кашель після відвідування міського пляжу.

Видобуток піску поблизу Керчі є прямим порушенням екологічного законодавства. Такі дії загрожують здоров’ю людей та екології Чорного моря.

Раніше повідомлялося, що будівництво Кримського мосту спричинило просідання Керченського підхідного каналу, що несе загрозу для судноплавства регіону.

Крім того, на автопідходах до Керченського мосту на окупованому півострові через сильні снігопади обвалилися штучно створені насипи.

“Бабине літо” завершується: синоптики розповіли про найближче похолодання
“Бабине літо” в Україні добігає кінця. У четвер, 17 жовтня, в Україні ще буде сонячно, однак температура повітря знизиться на декілька градусів. Про це повідомляється...
“Невдаха і підкаблучник”: серіал “Свати” залишився без головного персонажа
Заслужений артист Росії Микола Добринін, який грає в серіалі “Свати” одного з головних персонажів Мітяя, відмовився від зйомок у наступному сезоні. За словами артиста, він...
ПриватБанк стежить за своїми клієнтами
ПриватБанк краще за всіх у світі стежить за “відмиванням” грошей через Приват24, блокуючи картки українців за “підозрілий” рух грошей. Про новий кричущий інцидент розповіла незадоволена...
Київстар закриває старі тарифи з 22 жовтня
Один з найбільших українських мобільних операторів Київстар, який у вересні закрив 10 застарілих тарифів для своїх абонентів, анонсував “чистку” контрактних тарифних планів. Стало відомо, що...