Окупанти зруйнували дамбу поблизу Керченської протоки: у море потрапили радіоактивні відходи

Автор: Лобанова Єлизавета

В окупованому Криму поблизу Керченської протоки відбулося часткове руйнування дамби, що спричинило потрапляння у воду небезпечних відходів Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.

Окупанти зруйнували дамбу поблизу Керченської протоки: у море потрапили радіоактивні відходи  - today.ua

Причиною катастрофи екологи називають незаконний видобуток піску поблизу урочища Плавні, який був призупинений у 2010 році, проте після анексії Криму у 2014 році знову продовжився.

Через знищення дамби, пряме промивання піску відбувається безпосередньо в каналі, з'єднаним з морем. Таким чином, увесь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж. Концентрація хімічних речовин (миш'як, ванадій, фосфор, залізо) у піску перевищує безпечні для здоров'я людини норми.

За словами місцевих медиків, жителі села Приозерне масово почали хворіти на різні захворювання: алергії; хронічні захворювання бронхолегеневої системи з частотою загострення два і більше разів за календарний рік; хронічні захворювання переднього відрізка ока (повік, кон'юнктиви, рогівки, слезовиводящіх шляхів); хронічні рецидивні захворювання шкіри з частотою загострення чотири і більше разів за рік; полінейропатії; дисплазія і лейкоплакія шийки матки; злоякісні новоутворення молочних залоз, жіночих та чоловічих статевих органів; амбліопія.

Популярні зараз

Українцям назвали тарифи на воду з 1 квітня та 1 червня: інформація від водоканалів та НКРЕКП

Донати на ЗСУ зросли: названо три фонди, яким найбільше довіряють українці

Рецепт вінегрету з секретним інгредієнтом, який зробить салат соковитішим

Оля Полякова повідомила, що її старша дочка знову потрапила до лікарні: “Мені набридло дуже сильно вже“

Також зазначається, що жителі Керчі в минулому році скаржилися на кашель після відвідування міського пляжу.

Видобуток піску поблизу Керчі є прямим порушенням екологічного законодавства. Такі дії загрожують здоров'ю людей та екології Чорного моря.

https://youtu.be/1LCBLI9ImSc

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося, що будівництво Кримського мосту спричинило просідання Керченського підхідного каналу, що несе загрозу для судноплавства регіону.

Крім того, на автопідходах до Керченського мосту на окупованому півострові через сильні снігопади обвалилися штучно створені насипи.