У Чернівецькій області між священиками УПЦ МП і ПЦУ сталася бійка

339
У Чернівецькій області між священиками УПЦ МП і ПЦУ сталася бійка - today.ua
Фото: unian.ua

У Чернівецькій області перехід громад УПЦ МП у Православну церкву України (ПЦУ) супроводжується силовим протистоянням. Так, в селі Бережонка між священиками УПЦ МП і ПЦУ сталася бійка.

Відзначається, що ініціатором бійки був священик УПЦ МП отець Микола, який звинуватив священика ПЦУ в розкольництві. Священик УПЦ МП прибув на збори церковної громади разом з організованою групою прихожан із сусідніх сіл.

“На збори привезли прихожан із сусідніх сіл Замостя, Мілієве, Коритне, які виступали проти переходу церкви в ПЦУ. Священик церкви Іоанна Богослова отець Миколай під час зборів вдарив священика з Вижницького району Іллю Кнігніцького, який отримав травми обличчя”, – повідомляють очевидці інциденту.

Проте в результаті голосування громада церкви святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова 164 голосами підтримала перехід в ПЦУ, “проти” проголосували 18 осіб, “утрималися” – 10. Таким чином громада стала чотирнадцятою на Буковині, яка прийняла рішення про перехід до ПЦУ.

У Рівненській області також була зафіксована аналогічна схема з доставкою на збори місцевої церковної громади “представників церковної громадськості”, яких селяни називають “тітушками”. Їх звезли в село Нова Мощаниця Здолбунівського району з кількох районів Рівненської області, щоб відстояти прихід, який вирішив перейти до ПЦУ.

загрузка...