У Чехії заговорили про новий газовий конфлікт між Україною та Росією

2556
У Чехії заговорили про новий газовий конфлікт між Україною та Росією - today.ua

Україна та Росія наближаються до нового конфлікту навколо транспортування газу, подібного до того, що стався у 2009 році. Про це заявив уповноважений Чехії у справах енергетичної безпеки Вацлав Бартушка.

У 2019 році закінчується угода про транзит російського газу в Європу через територію України, яка була підписана у 2009 році між “Нафтогазом” і “Газпромом”.

За словами чеського посла, Росія і Україна впевнені, що зможуть вибороти для себе кращі умови. У такому разі, обидві сторони можуть постраждати так само, як і під час конфлікту десятилітньої давності, у вирішенні якого він брав участь як один з переговорників від Європейського союзу.

“Думаю, що обидві помиляються. Якщо буде новий конфлікт між Україною і Росією в 2020-му, обидві країни програють. Але нас це вже не буде стосуватися”, – наголосив Бартушка.

Крім того, він запевнив, що Чехія виступає за збереження транзиту російського газу через Україну та Польщу.

“Ми б хотіли, щоб з Росії вело три транзитні шляхи, а не лише один, той, що по дну Балтійського моря (“Північний потік-2″), але одночасно ми говоримо, що для нас це не так важливо, бо ми повністю переорієнтували наші газові потоки. Разом з тим, заради наших європейських сусідів та заради самої України ми б хотіли зберегти транзит через Україну”, – підсумував посол.

Як повідомлялося, сьогодні, 19 січня, минає 10 років з моменту підписання угоди про постачання газу між Україною та Росією. У НАК “Нафтогаз” підрахували, що за цей час збитки України перевищили 32 млрд доларів.

Раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Росія не зупинить будівництво “Північного потоку-2”, навіть незважаючи на санкції США.

загрузка...