У 2019 році НБУ прогнозує підвищення реальних зарплат на 7%

88
У 2019 році НБУ прогнозує підвищення реальних зарплат на 7% - today.ua

Протягом 2019 року реальні зарплати в Україні зростуть на 7%, а в подальшому їх щорічне зростання сповільниться до близько 4%. Такі дані оприлюднено в щоквартальному “інфляційному звіті” Національного банку України за січень 2019 року.

В НБУ наголосили, що темпи зростання середньої номінальної заробітної плати в Україні сповільняться – з близько 16% у поточному році до 9% у 2021 році. Це відбуватиметься як за рахунок ослаблення відтоку робочої сили до країн Євросоюзу, так і за рахунок зниження темпів конвергенції зарплат.

При цьому в Нацбанку зазначають, що реальні зарплати виростуть у 2019 році на 7%, а в подальшому їх щорічне зростання сповільниться до близько 4%.

У прес-службі НБУ наголошують, що в країні все ще фіксується високий рівень безробіття – 8,5-8,7% за методологією МОП. На прогнозному горизонті високий рівень безробіття буде обумовлений повільними темпами зростання економіки на тлі жорсткої монетарної та фіскальної політики.

“Уповільнення міграційних процесів і вирівнювання диспропорцій на ринку праці буде знижувати тиск на зростання заробітних плат”, – додають в НБУ.

Нагадаємо, раніше в уряді назвали фахівців, які отримують найбільші зарплати в Україні.

Також раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що показник середньої зарплати в Україні у 2019 році складе близько 10,5 тис. гривень.

загрузка...