У 2008 році США не визнавали реальності нападу Росії на Грузію

Автор: Діана Сяркі

Американці не вірили в спроможність Росії вчинити агресивний напад на Грузію після закінчення Холодної війни. Про політичну поведінку США під час російсько-грузинської війни розповів колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі під час інтерв’ю з спеціальним кореспондентом Павлом Канигіним.

У 2008 році США не визнавали реальності нападу Росії на Грузію - today.ua

Коли назрівала російсько-грузинська війна, США були переконані, що це лише провокації з боку РФ. Американська розвідка погано володіла інформацією щодо цього конфлікту, оскільки вона не вірила в агресивність російського президента та спостерігала більше за Близьким Сходом.

Михайло Саакашвілі зазначив, що американський президент Джордж Буш мав дружні взаємини з Володимиром Путіним. Але навіть якщо б Буш зрозумів реальні наміри російського президента, він був значно ослаблений після конфлікту з Іраком та назріванням економічної кризи. Однак, коли світ зрозумів факт настання російсько-грузинської війни, Джордж Буш почав діяти.

За словами Михайла Саакашвілі, Грузія також вагалась в серйозності російських провокацій та не квапилась завдавати превентивні удари.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Пенсіонери зможуть купувати всі продукти за 80% ціни: що потрібно зробити

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми не перевели свою бригаду з Іраку, я вагався. Коли в травні росіяни ввели війська в Абхазію, я викликав американського посла і сказав, що пора повертати нашу бригаду, тому що ситуація загострюється. Він сказав, що подумає, а через два дні відповів: "А раптом Москва сприйме це як провокацію?" І я погодився, сам до кінця не був впевнений", — розповів Саакашвілі.

Варто нагадати, що грузинський президент все ж вважає війну результатом стратегічної агресії Росії, яку вона не збиралась припиняти без реалізації своїх геополітичних інтересів.