Саакашвілі розповів про запланований характер російсько-грузинської війни

Автор: Діана Сяркі

Російсько-грузинська війна 2008 року, напад на Україну, сирійська авантюра, погрози балтійським країнам результат не так непорозумінь між владою, як стратегічні плани. Про неминучість війни 2008 року колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі розповів у ефірі радіо Ехо Москви.

Саакашвілі розповів про запланований характер російсько-грузинської війни - today.ua

Михайло Саакашвілі переконаний, що події 2008 року не були якимось ізольованим епізодом далекої країни. Світ став мудрішим, зрозумівши не випадковий, а цілеспрямований розвиток російсько-грузинської війни. Грузинський та український політик розповідає, що складно говорити про неминучість війни в історичному контексті.

"Коли на твоїх кордонах мобілізуються війська, і на тебе рушає стотисячна армія, двісті літаків - таку військову машину складно зупинити прогнозами або бездіянням. Чим більше фактів ми дізнавались, тим більше розуміли, що війна, на жаль, йде на нас. Коли війна йде на тебе, особливого вибору вона не залишає", — зауважив Михайло.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зі свого боку, грузинська влада намагалась переконати російську сторону в необхідності припинення війни. Для цього Михайло Саакашвілі неодноразово зустрічався з Володимиром Путіном. Зокрема, під час однієї зустрічі в лютому 2008 році Президент Грузії засвідчив Путіна, що вони готові підписати відмову від НАТО та будь-яких іноземних баз взамін на допомогу. Проте ця спроба зупинити війну залишилась безрезультатною.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

У Гідрометцентрі назвали причину брудних дощів в Україні

Другою спробою грузинського лідера став лист до Володимира Путіна. Грузія пропонувала Росії законно реалізувати їхні інтереси в Абхазії в обмін на повернення утікачів з території Сухумі, захоплених російськими миротворцями. Відповіддю російського президента стало зауваження, що на тому етапі війни, вкрай недоцільно говорити про утікачів.