Цієї осені вчителям не підвищать зарплату: в бюджеті немає грошей, - Міносвіти

Автор: Марченко Любов

Вчителі, які розраховували вже цієї осені отримати більшу заробітну платню, можуть облишити цю надію: цьогоріч їм зарплату не підвищать. Добре, якщо обіцяне підвищення станеться наступного року.  Чому так сталося – дало пояснення Міносвіти.

Цієї осені вчителям не підвищать зарплату: в бюджеті немає грошей, - Міносвіти - today.ua

Міністерство освіти і науки нагадало про постанову Кабміну № 822 від 10 липня минулого року "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки". Цією постановою передбачене поступове зростання найнижчого посадового окладу працівників цієї категорії. До 2023 року він має бути не меншим за чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб.

Однак через бюджетну діру, яка утворилась цього року, дія цієї постанови була призупинена до 31 грудня 2020 року. Тобто до закінчення поточного року вже точно ніякого підвищення зарплати педагогам не буде.

Цієї осені вчителям не підвищать зарплату: в бюджеті немає грошей, - Міносвіти

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

В наступному році, якщо постанова знову почне діяти, на її реалізацію знадобиться додатково з бюджету 50 мільярдів гривень. 39 із них має дати державний бюджет і 11 – місцеві.

"Міністерство освіти і науки вкрай зацікавлене у введенні в дію саме цієї постанови, оскільки нею виконуються не лише норми законодавства, а й підвищуються соціальні стандарти та гарантії держави, спрямовані на зростання рівня життя освітян", - пише у коментарі до цієї ситуації Міносвіти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому міністерство разом із профільним комітетом Верховної Ради пропонують Кабміну передбачити в бюджеті на наступний, 2021, рік такі видатки. Але чи будуть вони передбачені в державному кошторисі – побачимо згодом.

Нагадаємо, на сьогодні в Україні прожитковий мінімум для людини працездатного віку становить 2197 гривень. Тобто чотири прожиткові мінімуми становили би 8788 гривень. Водночас прем'єр Денис Шмигаль недавно зауважив, що українцям вистачило би для більш-менш нормального життя зарплати у 15 тисяч гривень. Отже, вітчизняним педагогам ще дуже довго доведеться чекати, поки в них настане нормальне життя.