Ціни на газ підвищать в 3,5 рази: нові тарифи

У листопаді ціни на газ для українців зростуть, оскільки облгази встановили нові тарифи за транспортування блакитного палива. Відзначається, що тарифи в різних областях України подорожчають по-різному.

Ціни на газ підвищать в 3,5 рази: нові тарифи - today.ua

- У Києві зростання буде на 15%, а є міста, де в 3,5 рази. Наприклад, в Гадячі, — говорить координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко. - Для жителів Вінниці ціна підскочить втричі. Якщо сім'я живе в приватному будинку, і за сезон спалює дві тисячі кубів газу, то транзит кожного подорожчає на 2 гривні. За сезон сім'я заплатить на 4 тисячі гривень більше. На Закарпатті тариф підвищили на гривню. За дві тисячі кубів сім'я там заплатить на 2 тисячі гривень більше. Найменше подорожчання відчують у Кременчуці. Там тариф зріс всього на 11 копійок.

Генеральний директор незалежного провайдера енергії Володимир Шведкий повідомив, що з початку 2020 року Кабінет міністрів перестане впливати на ціну газу для населення, і додав, що до приходу на ринок комерційних постачальників ціна на газ напевно збільшиться.

Зростання цін спрогнозував і заступник начальника Департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк. На його думку, взимку ціна буде однозначно рухатися вгору через зростання попиту в Євросоюзі.

Нагадаємо, українцям приходять квитанції із завищеною сумою до оплати. Завищені рахунки присилають облгази. Енергетичний експерт Марія Яковлєва заявила, що споживачі, які отримують донарахування з використанням коефіцієнтів коригування показників лічильників з метою узгодження їх зі стандартними умовами, не повинні нічого платити, крім тарифу на розподіл газу. Донарахування – протизаконні.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua