Супрун відкриє “депутатську“ лікарню “Феофанія“ для усіх українців

Щоб система охорони здоров’я забезпечила всім громадянам рівний доступ до медичних послуг, а не через посаду, "правильних" знайомих чи впливових родичів, в Україні запровадили нову модель фінансування — гроші за пацієнтом. Тобто будь-який громадянин може обирати будь-який медичний заклад для лікування. А держава, через Національну службу здоров'я, оплачує послуги в ньому. Про це у своєму Фейсбуці нагадала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Супрун відкриє “депутатську“ лікарню “Феофанія“ для усіх українців - today.ua
Фото facebook.com/FeoHospital

Сто відсотків всіх комунальних закладів надання первинної допомоги уклали договір з НСЗУ та отримують кошти за кожного пацієнта, який обрав там свого лікаря.

А інститут існування окремих лікарень для військових, залізничників, чорнобильців, членів профспілки, держслужбовців, науковців, депутатів та президентів має відійти в минуле.

"Всі лікарні мають бути доступними для кожного", - наголосила Уляна Супрун.

МОЗ України розпочало консультації з органами силового блоку та Міністерством у справах ветеранів та готується до автономізації медзакладів національного рівня: НДСЛ Охматдит, Інституту дитячої кардіохірургії, Національного Інституту Раку, Інституту серця.

Окрім того, тривають переговори з Державним управлінням справами, якому належать заклади для державних службовців високого рангу.

"Зокрема лікарня “Феофанія”, яка перетворилась на символ нерівності та відірваності народних обранців від звичайних громадян", - зазначила Уляна Супрун.

Першими результатами перемовин з представниками ДУС є домовленість про створення спільної робочої групи, яка розробить план автономізації цих медзакладів та підготовки до укладання договорів з НСЗУ.

"В Україні повинен існувати єдиний медичний простір. Це питання не лише справедливості та економічної доцільності, але й здоров‘я мільйонів українців, а, отже, і національної безпеки", - резюмувала міністр.

Нагадаємо, столичні лікарні охоронятимуть від неадекватних пацієнтів.

Біткоїн стрімко подешевшав після його заборони в Туреччині
Біткоїн пішов у піке через Туреччину. У ніч на 16 квітня його вартість досягла 63,8 тисячі доларів. Однак під ранок його ціна в доларах стала різко зн...
ТОП-5 найстильніших фарбувань волосся весни і літа 2021
Весна - час змін, і душа так і проситися оновити не лише свій гардероб, а й зовнішній вигляд. Але перш ніж відправлятися до свого майстра, ми пропонує...
В Україні хочуть ввести новий транспортний податок, який призведе до підвищення цін на бензин і автогаз
Міністерство інфраструктури України звернулося з новою ініціативою до Кабміну. Пропонується обкласти власників авто транспортним податком (дорожнім зб...
Корисно для тисяч людей: Vodafone запустив нову унікальну послугу
Український стільниковий оператор Vodafone довів, що піклується про здоров'я своїх абонентів. Компанія запустила послугу, яка дозволить отримати консу...
До Великодня «Укрзалізниця» запустить 11 додаткових поїздів: названі головні напрямки
Компанія «Укрзалізниця» оголосила про запуск додаткових поїздів на Закарпаття. Виконуючий обов'язки голови правління УЗ Іван Юрик назвав напрямки, які...