Супрун розповіла, де в Україні зарплати лікарів збільшилися в 2-3 рази

Автор: Оксана Житнюк

Сьогодні можна зустріти багато суперечливих відгуків щодо нарахування зарплат лікарям - одні підтверджують, що суми збільшилися, інші ще не побачили бажаного результату. За таких умов головне не розчаровуватися у новій моделі роботи передчасно, а розібратися, чому подекуди зміни гальмуються. Про це заявила виконуюча обов'язки міністра з охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Супрун розповіла, де в Україні зарплати лікарів збільшилися в 2-3 рази - today.ua

За її словами, досвід тих медичних закладів, які усвідомили необхідність змін та уклали договори з Національною службою здоров'я України, показує, що фінансування лікарень зросло в рази.

"Приміром, Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Дніпровського району Києва за листопад отримав 2,7 млн гривень виплати. Раніше заклад отримував 2 млн гривень. У результаті, зарплати дев’яти лікарів-лідерів за кількістю підписаних декларацій зросла в закладі у два-три рази: сімейний лікар тепер отримує 21 253 грн, терапевт – 18 798 грн, педіатр – 22 545 грн", - наголосила Супрун.

Вона також повідомила, що Вінницький центр первинної медико-санітарної допомоги №3 за жовтень отримав від НСЗУ 4 млн грн, тоді як раніше центр отримував 2,3 млн грн субвенції на місяць.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

Багатьом літнім українцям відмовлять у виплаті пенсії

"Дев’ять лікарів, які набрали оптимальну кількість декларацій, тут отримують в середньому 17 тисяч гривень. До змін зарплата лікаря вищої категорії становила близько 7000 гривень. Сьогодні ж це зарплата медсестри у закладі", - зазначила Супрун.

Вона зауважила, що є багато подібних прикладів, але такі зміни справді відбуваються не по всій країні.

Супрун наголосила: якщо заклад не змінив колективний договір, щоб лікарі отримали збільшену оплату відповідно до кількості декларацій, зарплата не збільшиться.

"Зміни в таких випадках великою мірою залежать від самих лікарів. Треба говорити з керівництвом закладу, розповідати місцевій владі, що таке відбувається. МОЗ України та Нацслужба Здоров’я запроваджують чесні та зрозумілі правила роботи. Виграють ті, хто будуть активно їх використовувати та долучатися до змін", - написала в.о. міністра.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, у проект Держбюджету на 2019 рік на фінансування охорони здоров’я закладено більше 15 млрд грн.

Нагадаємо, раніше у МОЗ прокоментували "надвисокі зарплати" заступників Супрун.