Стало відомо, як українські прикордонники посилюють охорону акваторії Азовського моря

1522
Стало відомо, як українські прикордонники посилюють охорону акваторії Азовського моря - today.ua
Фото:5 канал

На тлі подій 25 листопада, коли росіяни захопили українських моряків у Керченській протоці, прикордонники посилюють охорону узбережжя і акваторії Азовського моря. Про це розповів голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал в інтерв’ю одному з українських телеканалів.

“Після подій 25 листопада ми привели наші кораблі в повну бойову готовність. Всі вони все ще знаходяться на позиціях і проходять відповідні тренування. Звичайно, враховуючи льодову обстановку”, – розповів він.

За його словами, з анексією Криму в 2014 році країна-окупант анексувала також і Керченську протоку, яку вважає “своєю внутрішньою водною артерією”, що суперечить нормам українського законодавства і міжнародного морського права.

Цигикал наголосив, що зараз ДПСУ в межах своєї компетенції продовжує відстежувати і документувати незаконну діяльність Росії в акваторії Азовського і Чорного морів.

Для ефективної протидії можливій агресії з боку РФ українські прикордонники відпрацьовують відповідні заходи спільно з військовослужбовцями зі складу ООС.

“Провели поточний ремонт кількох наших кораблів і катерів, в минулому році на службу заступили катери проекту UMC-1000 з поліпшеними ходовими характеристиками, проведено ремонт корабля “Донбас”, – зазначив очільник ДПСУ.

Він такод додав, що основним завданням посилення Морської охорони ДПСУ є створення в Азовському і Чорному морях мобільного угруповання прикордонних кораблів, а також катерів для швидкого і ефективного виконання правоохоронних функцій і відсічі агресії РФ на початковому етапі збройного конфлікту.

“За сприяння МВС вже ведуться переговори з французькими партнерами про закупівлю 22 сучасних патрульних кораблів. У разі, якщо всі питання по цій угоді будуть успішно вирішені, це дозволить нам повністю прикрити лінію морського кордону і забезпечити надійний його захист”, – розповів він.

Цигикал додав, що наразі на узбережжі Азовського моря вже побудовано 5 веж, які протягом року буде оснащено сучасними засобами візуального та радіотехнічного контролю, що допоможе повністю контролювати лінію морського кордону.

Нагадаємо, раніше стало відомо, чим Україна відповість на агресію Росії в Азовському і Чорному морях.

загрузка...