Стало відомо, чим Україна відповість на агресію Росії в Азовському і Чорному морях

294
Стало відомо, чим Україна відповість на агресію Росії в Азовському і Чорному морях - today.ua
Фото: donetsk.kp.ru

Командувач ВМС України адмірал Ігор Воронченко заявив, що в Україні готуються адекватно реагувати на провокації Росії в Азовському та Чорному морях.

За словами командувача, на даний момент вже розроблена стратегія розвитку українського флоту до 2035 року.

На першому етапі перед українськими моряками стоїть створення “москитного флоту”.

“Наприклад, катер, який буде розвивати швидкість десь 40 вузлів, маючи на борту 10 ракет “вистрілив-забув” малої дальності, швидко може вийти до району вогневих позицій. Вистрілив і сховався. Ось це якраз те, що і означає “москітний флот” для виконання завдань для захисту своїх морських рубежів”, – пояснив адмірал Ігор Воронченко.

Десять таких катерів, які можна оснастити ракетами типу Javelin, тільки більшої дальності, здатні підвищити міць українського флоту.

Адмірал зазначив, що таке угруповання військових судів можна створити швидко та  при малому фінансуванні.

Воронченко уточнив, що річкові броньовані катери “Гюрза” можна розглядати як елемент “москитного флоту”, хоча вони не мають такої швидкості, але захищені бронею.

“За нашими даними, судячи з характеру пошкоджень рубки” Бердянська “(захоплений росіянами катер в районі Керченської протоки. – Авт.), ми розрахували, що К630 застосовувалася з відстані 200 метрів. У упор його розстрілювали і бачили, які ушкодження. Так, броня є броня, захист є захист. І в принципі броня виконала свою роль. Ми не розраховували, що цей катер в упор будуть розстрілювати”, – зазначив адмірал.

Нагадаємо, представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко наголосила на тому, що якщо Росія перекриє Азовське море для українських судів, Україна розпочне кримінальні провадження проти посадових осіб і дій РФ.

загрузка...