Стало відомо, скількох спостерігачів ОБСЄ Україна готова пустити на вибори

Автор: Оксана Житнюк

Україна готова пустити на вибори президента, які відбудуться 31 березня 2019 року, 750 спостерігачів від ОБСЄ. Про це повідомив заступник очільника МЗС України Сергій Кислиця.

Стало відомо, скількох спостерігачів ОБСЄ Україна готова пустити на вибори - today.ua
Фото:Українська правда

Дипломат обговорив з директором Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгбйоргой Сольрун Гісладоттір спостереження з боку цієї організацієї за процесом президентських виборів в Україні.

За його словами, він підтвердив перед директор БДІПЛ намір Києва надавати подальшу підтримку місії на президентських виборах в Україні, в зв'язку з чим було обговорено план розміщення близько 750 короткострокових спостерігачів БДІПЛ.

Він також наголосив, що сподівається на дотримання українських законів представниками БДІПЛ, зокрема мова йде про рішення Ради про недопуск російських спостерігачів на вибори.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

"Я повторив, що МЗС зацікавлене в тому, щоб БДІПЛ розмістило в Україні якомога більше спостерігачів, і МЗС не має наміру вводити будь-які обмеження щодо їх числа, як це було в інших державах-учасницях ОБСЄ, зокрема в Російській Федерації. У той же час я висловив упевненість, що БДІПЛ візьме до уваги закон, прийнятий Верховною Радою, який виключає участь громадян держави-агресора в спостереженні за виборами. Необхідність поважати суверенітет і закони країни, в якій проводяться вибори, передбачена, зокрема, в пункті 8 Копенгагенського документу ОБСЄ і в пункті 9 Декларації принципів міжнародного спостереження за виборами", - зазначив Кислиця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дипломат пояснив, що рішення Києва щодо спостерігачів від країни-агресора не може бути прецедентом для інших держав зі складу ОБСЄ, які не є жертвами агресії або окупації.

Нагадаємо, з’явилась реакція Кремля на інформацію про недопуск російських спостерігачів на вибори в Україні.