Спалах кору в Україні: лікарі пояснили, кому потрібно робити щеплення

Автор: Лобанова Єлизавета

У період епідемії кору в Україні, українців хвилює питання, чи потрібно робити повторне щеплення після 30 років, а також чи варто робити щеплення тим, хто не знає, чи кололи їм вакцину у дитинстві. Медичний експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ лікар-інфекціоніст Катерина Булавінова розповіла, що робити щеплення від кору варто в будь-якому віці.

Спалах кору в Україні: лікарі пояснили, кому потрібно робити щеплення - today.ua

Нещодавно перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що діти, яким не зробили щеплення від кору, не будуть допущені в навчальні заклади та дитячі садки, а зробити вакцинацію можна в поліклініці. Така послуга доступна для всіх, кому не виповнилося 30 років.

Медичний експерт спростувала інформацію щодо вікових обмежень для щеплень.

"Можна прививатися у будь-якому віці – хоч в 30, хоч в 60. Ми рекомендуємо дорослим вирішити цю проблему якомога швидше", - пояснила лікар- інфекціоніст.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Лікар також рекомендує робити щеплення навіть якщо дорослий вже захворів, так як це полегшить перебіг хвороби та допоможе уникнути ускладнень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як повідомили в МОЗ, у період з 28 грудня 2018 по 3 січня 2019 на кір в Україні захворіли 2 тис. 305 людей. У минулому році на кір захворіли 54 400 українців, а від ускладнень померло 12 дітей і 4 дорослих.

Нагадаємо, щеплення від кору можуть безкоштовно зробити всі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, педагоги та медики. Для всіх інших -вакцина платна.