SpaceX запустила новий пілотований космічний корабель

278
SpaceX запустила новий пілотований космічний корабель - today.ua
Фото: twitter.com/elonmusk

Другого березня 2019 року компанія SpaceX, власником якої є мільярдер Ілон Маск, запустила новий пілотований корабель на МКС. Зі стартового майданчика 39A Космічного центру Кеннеді (мис Канаверал, штат Флорида) вирушив у свій перший політ новий американський космічний корабель Crew Dragon. На задану орбіту корабель виводить важка ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX.

У компанії SpaceX відзначили, що політ пройшов за планом. Поділ першого і другого ступенів ракети відбувся через приблизно дві хвилини після старту. Ще через вісім хвилин перший ступінь опустилася на плавучу платформу Of Course I Still Love You в Атлантичному океані.

Новий пілотований корабель компанії SpaceX направляється до Міжнародної космічної станції (МКС). Стиковка з американським модулем Harmony запланована на сьогодні, 3 березня. Вона повинна відбутися в 13:00 за київським часом. Відкриття кришки люка, що веде з космічного корабля всередину орбітальної лабораторії, відбудеться приблизно через 2,5 години. На навколоземній орбіті Crew Dragon пробуде близько шести діб. Його повернення на Землю намічено на 8 березня. Якщо все пройде добре, корабель приводнився близько 16:45 У Атлантичному океані, на відстані більше 300 кілометрів від узбережжя Флориди. Евакуація обладнання та вантажів, які повернуться з МКС, зажадає близько двох годин.

Crew Dragon побудований для відправки на МКС астронавтів. Він покликаний замінити американські шатли і позбавити НАСА від прямої залежності від Роскосмоса. До речі, контракт про відправку американців в космос, підписаний НАСА і Роскосмосом, закінчується в лютому 2020 року.

Раніше повідомлялося, що компанія Ілона Маска SpaceX обрала першого туриста космосу.

загрузка...