Сербська православна церква зробила заяву про визнання ПЦУ

Архієрейський собор Сербської православної церкви, засідання якого проходило з 9 по 18 травня, вирішив не визнавати новостворену православну церкву України, яка на початку січня отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха.

Сербська православна церква зробила заяву про визнання ПЦУ - today.ua
На фото: Предстоятель ПЦУ Епіфаній

У рішенні Архієрейського собору, яке опубліковане на офіційному сайті Сербської патріархії, наголошується, що СПЦ не визнає в Україні "парацерковну структуру", рішення про створення якої вона вважає "розколом".

У свою чергу, рішення Вселенського патріарха надати автокефалію ПЦУ Сербська єпархія розглядає як "невдалу спробу" вирішити проблему в однобічному порядку, без діалогів з УПЦ МП та РПЦ та без консультацій з іншими православними церквами.

Нагадаємо, колишній предстоятель Української Православної церкви Київського патріархату, почесний патріарх Православної церкви України Філарет не виключає розколу, якій може статися у православній церкві.

Він наголосив, що обраний предстоятель Епіфаній самостійно не керує Православною церквою України, а Філарета не допускають до управління церквою.

Сам же Предстоятель Православної церкви України, Блаженніший митрополит Епіфаній заявив, що ніякого розколу в ПЦУ немає і повідомив про скликання Священного синоду.

ДЖЕРЕЛОУкрінформ