Зеленський хоче звабити зарубіжних IT-фахівців українським громадянством: доведеться міняти закони

Президент Володимир Зеленський усе ще переконаний, що Україну можна вивести на більш високу орбіту за допомогою широкого впровадження інформаційних технологій. Він вважає, що це значною мірою допоможе позбутися від багатьох проблем суспільства, включаючи й корупцію. Адже корупція, як правило, процвітає там, де є велика дещиця людського фактора. Тому президент мріє наповнити Україну зарубіжними IT-фахівцями.

Зеленський хоче звабити зарубіжних IT-фахівців українським громадянством: доведеться міняти закони - today.ua

А оскільки поки нам їх зацікавити рішуче нічим, то український гарант вирішив спокушати їх українським громадянством. Для цього Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів підготувати законопроекти, які полегшували б іноземним IT-фахівцям процес отримання громадянства України.

Зеленський хоче звабити зарубіжних IT-фахівців українським громадянством: доведеться міняти закони На розробку законопроектів, які будуть стимулювати розвиток IT -технологій, гарант дав уряду три місяці. При цьому міністри залучатимуть до своєї роботи бізнесменів, співробітників державних органів та експертів.

Задля заохочення українських роботодавців, які готові працевлаштувати іноземного айтішника, президент запропонував тимчасово знижувати їм податки. Крім того, він пропонує законодавчо захистити такі компанії від втручання численних перевіряючих служб.

Ну і, звичайно, одна з головних цілей усіх цих законодавчих змін - полегшення процесу отримання українського громадянства іноземними IT-фахівцями. Крім того, він закликає Кабмін максимально полегшити таким людям в'їзд в нашу країну і працевлаштування в Україні - незалежно від того, яке у них громадянство, і чи є воно взагалі. Цілком ймовірно, що президент розраховує на приплив в Україну білоруських айтішників, багато з яких найближчим часом захочуть або будуть змушені покинути батьківщину.

Нагадаємо, ще рік тому президент Володимир Зеленський презентував свій проект "Держава у смартфоні" . Завдяки його впровадженню в Україні повинні зійти на мінімум корупція і бюрократія. Втім, поки обидві демонструють вражаючу живучість.