З Єгипту повідомили подробиці нападу акули на туристів з України

Стали відомі подробиці трагедії, що сталася в Єгипті з туристами з України. Нещасний випадок трапився з родиною, яка відпочивала на курорті в Шарм-ель-Шейх.

З Єгипту повідомили подробиці нападу акули на туристів з України - today.ua

Сім'я туристів з України замовила приватну екскурсію зі сноркелінгом (неглибоким зануренням у воду в масці з дихальною трубкою). Уже майже рік (з 1 листопада 2019) такі занурення на території Єгипту заборонені. Їх заборонили з метою збереження підводної екосистеми. Однак багато приватних екскурсійних фірм, як і раніше, займаються цим видом розваг, продаючи туристам заборонені екскурсії.

"Спочатку туристи звернулися до гіда в готелі з придбання такої екскурсії. Їм відмовили і попередили, що уряд Єгипту заборонив дайвінг з плавальних засобів. Після цього туристи вирішили придбати таку послугу у третіх осіб поза готелем, в якому відпочивали", - повідомили подробиці на офіційному сайті туроператора joinup.

Зрештою вони знайшли приватників, які за певну плату погодилися влаштувати їм екскурсію на яхті із зануренням. Під час зупинки яхти і занурення на території заповідника "Рас Мохаммед" на людей, які були під водою, напала акула.

З Єгипту повідомили подробиці нападу акули на туристів з України Жінка отримала глибокі рани від укусів. Одержав травми також приватний гід, який проводив підводну екскурсію. Однак найбільше дісталося 12-річному хлопчикові, синові постраждалої жінки. Він втратив руку.

Єгипетські лікарі робили все можливе, щоб врятувати руку дитини, але її все ж довелося ампутувати. Сьогодні хлопчикові мають робити ще одну операцію.

Всі витрати на лікування постраждалих туристів узяв на себе уряд Єгипту. Підключаться до фінансування лікування й українські страховики. Хоча спочатку вони відмовилися компенсувати витрати на лікування, посилаючись на те, що дайвінг не входить до переліку страхових випадків. Однак згодом було прийнято інше рішення.

Водночас туроператор, а також Держагентство розвитку туризму України застерігають громадян від необачних вчинків під час відпочинку. Такі випадки з туристами, що знехтували правилами, трапляються не вперше. Тому всіх просять і на відпочинку дотримуватися встановлених правил.

Нагадаємо, в американському штаті Массачусетс від нападу акули загинув 20-річний дайвер. Рятувальники дістали хлопця з води ще живим, однак він помер від ран у лікарні.