Вибори в Україні можуть перенести: названі причини - не лише COVID-19

В Україні можуть перенести місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня. Таку думку озвучив нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура, повідомляють вітчизняні ЗМІ.

Вибори в Україні можуть перенести: названі причини - не лише COVID-19 - today.ua

Така думка, неначе молоде вино, давно бродить у різних політичних таборах. Одні хапаються за неї, як за рятівну соломинку для потопаючого рейтингу, інші - як за доказ падіння цього самого рейтингу. Однак досі пір влада демонструвала непохитність: мовляв, вибори відбудуться за будь-якого ковіду.

Адже саме коронавірус може стати видимою і цілком об'єктивною причиною для того, щоби перенести вибори. День за днем ковід переможно крокує нашою країною, вкладаючи на лікарняні ліжка дедалі більше українців. Усе частіше говорять про те, що ситуація вийшла з-під контролю, і у нас стрімко розвивається "італійський варіант". Тому, звичайно, створювати додатковий фактор ризику у вигляді виборчих дільниць було б нерозумно.

Вибори в Україні можуть перенести: названі причини - не лише COVID-19 З іншого боку, не допустити до виборів усіх хворих, контактних і самоізольованих - це значить не допустити добру чверть виборців, на що, звичайно, закон дозволу не дає. Та й при таких розкладах сторони, що програли, легко могли б оскаржити результати виборів, назвавши їх нелегітимними.

Тому, якщо захворюваність в країні і далі ростиме (а немає абсолютно ніяких підстав, аби вона не росла), вибори напевно доведеться переносити. Про це і заявив у своєму коментарі Олександр Качура.

"Показники ростуть, а за неофіційною інформацією в деяких великих містах кількість зайнятих ліжок досягає 80-85%, тому я думаю, що тут пора робити радикальний вибір між здоров'ям українців і виборами. Якщо у нас буде масове захворювання населення, то це може позначитися на явці. Якщо кількість хворих зростатиме, то необхідно було б розглянути питання перенесення виборів ", - заявив нардеп.

Але подейкують, що "слуга" озвучив не всю правду про можливе перенесення виборів, а лише її частину. Ходять чутки, що правляча партія катастрофічно втрачає свій рейтинг, у першу чергу, через непослідовність позиції влади. І з перенесенням виборів влада сподівається повернути хоча б частину колишньої популярності. Про це, зокрема, написали деякі Telegram-канали. Правда, на чому влада спробує заробити нові бали у виборця - невідомо.

Тим часом, політсила Петра Порошенка впевнена, що команда Зеленського готує на виборах масові фальсифікації. Ймовірно, ЄС говорить зі знанням справи - самі ж були при владі.

ПриватБанк попередив про шахрайську схему з розіграшами в соцмережах
ПриватБанк попереджає своїх клієнтів, щоб вони не вірили фейковим розіграшам в соцмережах, за умовами яких потрібно пересилати якісь гроші на карту ба...
Українцям змінять умови виходу на пенсію: стаж подорожчає, пенсійний вік збільшиться
Виходити на пенсію в Україні з кожним роком ставатиме дедалі важче. Уже в 2021 році на пенсію в 60 років зможуть вийти лише ті, хто має 28 років стажу...
Курс долара в Україні не буде стабільним у найближчі п'ять років - МВФ
Долар в Україні в 2021 році подорожчає, проте у 2022 впаде в ціні. У найближчі п'ять років американська валюта буде коливатися в Україні в межах 27,2-...
В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян
В Україні хочуть кардинально переглянути методику розрахунку прожиткового мінімуму. У Раду вже внесли відповідний законопроект, який передбачає зовсім...
ПриватБанк відповів Ротаню, який заявив про вилучення грошей з його банківської комірки
ПриватБанк відреагував на заяву, зроблену головним тренером молодіжної футбольної збірної України, Русланом Ротанем. Банкіри відповіли своєму клієнтов...