У Франції знову горить великий старовинний собор: з'явилася версія про підпал

У Франції знову горить старовинний собор. Правда, цього разу червоний півень розгулявся не в знаменитому Нотр-Дам, який горів у минулому році, а в соборі Святих Петра і Павла, розташованому в місті Нант. Цей кафедральний собор – один із найбільших і найвеличніших храмів Франції.

У Франції знову горить великий старовинний собор: з'явилася версія про підпал - today.ua

До того ж він, також як і Нотр-Дам де Парі – одна з історичних святинь Франції. Правда він майже на три століття молодше за Собор Паризької Богоматері, заснований у XII столітті. Однак і його історія, яка сягає корінням у XV століття, дає йому статус архітектурно-історичної перлини історичної Бретані та усієї Франції.

Сьогодні вранці там спалахнула пожежа. Пожежа в соборі почалася близько 7:44 за місцевим часом. Причина загоряння остаточно ще не з'ясована, однак прокуратура Нанта вже відкрила кримінальну справу про підпал.

Версія про підпал з'явилася не випадково. Справа в тому, що вогонь спалахнув одночасно в трьох точках, що може свідчити про те, що загоряння було не випадковим . Причому ці три вогнища загоряння були розташовані в різних локація собору.

"Один на рівні великого органу, один праворуч, а другий ліворуч від нави", - повідомив представник прокуратури.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=cCASeDPDUF0&feature=emb_logo

За свідченнями очевидців, найбільше постраждав орган і майданчик навколо нього. На боротьбу з вогняною стихією прибуло близько сотні пожежників. Їм вже вдалося локалізувати вогонь, проте окремі осередки загоряння все ще є.

Президент Франції Емманюель Макрон, який зараз перебуває на саміті в Брюселі, вже звернувся до пожежників із закликом зробити все можливе задля порятунку національної святині.

Цей храм вже горів майже півстоліття тому - 28 січня 1972 року. Тоді вогонь дістався даху, і будівлі було завдано величезної шкоди. Цього разу полум'я вдалося приборкати до того, як воно дісталося даху, проте шкода все одно буде величезною.

Нагадаємо, трохи більше року тому, 15 квітня 2019, у Франції спалахнула пожежа в легендарному Норт-Дам де Парі. Вогняна стихія поглинула шпиль собору та частину даху. Французи назвали цю пожежу трагедією національного масштабу.

ДЖЕРЕЛОpetrimazepa