Вакцина від коронавірусу: білоруси отримають її першими - Лукашенко з Путіним домовилися

Стало відомо, про що домовилися під час телефонної розмови, яка відбулася 24 серпня, російський і білоруський президенти. Йшлося, звичайно, про ситуацію в Білорусі і політичні виклики, перед якими вона опинилася. Однак говорили не тільки про це, а й про застосування російської вакцини від коронавірусу, повідомляє Telegram-канал Пул Першого, близький до прес-служби Олександра Лукашенка.

Вакцина від коронавірусу: білоруси отримають її першими - Лукашенко з Путіним домовилися - today.ua

Як відомо, 11 серпня Росія, першою в світі, зареєструвала вакцину від коронавірусу. Однак розробку російських учених піддали критиці багато медиків. Вони сумніваються в її ефективності і безпеці. Приводом для сумнівів став той факт, що вакцина не пройшла третій етап випробувань - на великій кількості людей, який є завершальним для будь-якої нової медичної розробки. Замість цього вакцина пройшла випробування лише на окремих людях. До речі, якщо вірити президенту Володимиру Путіну, то в тому числі - і на одній з його дочок. Вона нібито нормально перенесла щеплення, і її організм виробив імунітет від COVID-19.

І все ж, для того, щоб вакцина вважалася випробуваною, навіть президентської дочки замало. Головне в цьому - масовість. Ось саме про це і домовилися в телефонній розмові Путін і Лукашенко. Білоруси, звичайно в добровільному порядку, випробовуватимуть на собі російську вакцину.

"Президенти домовилися, що білоруси в добровільному порядку візьмуть участь в третьому етапі випробувань вакцини від короновірусу, виробленої в РФ. Також Білорусь стане першою країною, куди буде поставлена ця вакцина", - повідомляє Telegram-канал. Вакцина від коронавірусу: білоруси отримають її першими - Лукашенко з Путіним домовилися

Нагадаємо, розроблені в світі вакцини від коронавірусу можуть виявитися неефективними. Причина - в тому, що коронавірус активно мутує: з'являються все нові штами цієї небезпечної хвороби. А вакцина при цьому може захищати організм лише від якогось одного штаму.