В Україні відновлено кримінальне покарання за недостовірні декларації: Зеленський підписав закон

В Україні відновлена кримінальна відповідальність за брехню в декларації. Декларації, що містять недостовірні чи неповні відомості, можуть стати причиною штрафу або, навіть, обмеження свободи. Відповідний закон підписаний президентом Володимиром Зеленським, повідомляє прес-служба президента.

В Україні відновлено кримінальне покарання за недостовірні декларації: Зеленський підписав закон - today.ua

Цим законом Верховна Рада відновила відповідальність за неправдиве декларування, яка була скасована Конституційним судом України. Новий закон потягне за собою зміни у Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси, а також до закону "Про запобігання корупції".

У повідомленні прес-служби йдеться, що цей закон усуне прогалини в законодавстві, яка раніше виникли через рішення Конституційного суду від 27 жовтня.

В Україні відновлено кримінальне покарання за недостовірні декларації: Зеленський підписав закон "Закон ... забезпечує можливість притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та за ненадання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", - йдеться в повідомленні на сайті президента.

Нагадаємо, своїм рішенням, яке багато хто назвав скандальним, Конституційний суд України закрив доступ до декларацій осіб, які здійснюють функції управління державою і звільнив їх від кримінальної відповідальності за помилкове декларування.