Україні не загрожує дефіцит бензину та ДП, – експерт

Автор: Максимов Віталій

Україні не загрожує дефіцит палива для автомобілів. Таку заяву зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн, коментуючи тему створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Україні не загрожує дефіцит бензину та ДП, – експерт - today.ua

За його словами, у 2023 році оператори роздрібного паливного ринку в Україні продають палива менше, ніж отримують. Тобто вони мають досить великий запас палива. Мінімум – на 30 днів.

Нагадаємо, Міністерство енергетики розробило законопроект, який передбачає створення операторами роздрібного паливного ринку України мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Головний принцип цього проекту закону – орієнтація на 61 день споживання. Таким чином хочуть забезпечити енергетичну безпеку нашої країни, яка продовжує боротися із російськими окупантами.

Операторів роздрібного паливного ринку хочуть на законодавчому рівні зобов'язати тримати певний запас палива. Запаси залежатимуть від обсягу продажу того чи іншого трейдера. При цьому 50% запасів бензину та дизельного палива трейдери мають утримувати за кордоном, щоб їх не могли знищити російські окупанти.

Популярні зараз

Агресор найближчими днями піде на штурм двох міст: кому треба якнайшвидше покинути свої домівки

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

Українцям розповіли, на яку пенсію можна розраховувати громадянам, що отримують понад 33 тисячі зарплати

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Але навіть якщо російські окупанти знову посилять обстріл паливної інфраструктури України, дефіциту палива не буде. Такої думки дотримується Сергій Куюн. Справа в тому, що українські трейдери під час війни створили розгорнуту мережу постачання бензину та дизельного палива, і ворог не зможе її порушити.

Україні не загрожує дефіцит бензину та ДП, – експерт

Сергій Куюн заспокоїв українських автомобілістів, повідомивши, що палива в Україні достатньо. Мало того, ціна на нього знижуватиметься.

Тим часом, середня вартість бензину А-95 на українських АЗС зараз становить 45,51 гривні за літр, дизельного палива – 43,88 грн за літр, а автогазу – 21,84 гривні за літр. Найдешевше бензин А-95 продають у Київській області (44,34 гривень за літр) та у Дніпропетровській області (44,37 гривень за літр). Дизельне паливо найдешевше коштує у Львівській області (43,00 гривень за літр). Автогаз найдешевший у Хмельницькій області (20,99 гривень за літр).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Державна екологічна інспекція нещодавно виступила з ініціативою поновлення позапланових перевірок АЗС та якості палива. Ці перевірки припинилися у березні 2022 року. ДЕІ звернула увагу уряду на те, що в Україні останнім часом побільшало неякісного бензину та дизельного палива.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть запровадити градацію штрафів за кожні зайві 10 км/год.