Україна може отримати 100 танків Leopard 1 із Греції

За даними грецьких ЗМІ, Німеччина запропонувала уряду Греції передати Україні 100 танків Leopard 1A5, а замість них надати таку саму кількість модернізованих танків Leopard 1. Офіційно цю інформацію ще не підтверджено.

Україна може отримати 100 танків Leopard 1 із Греції - today.ua

Раніше Греція передала Україні 40 бойових машин піхоти БМП-1. Натомість Німеччина дала грецькій армії 40 бойових машин піхоти Marder 1A3. Тепер подібний обмін хочуть зробити з танками.

Йдеться про танки Leopard 1A5. Деякі з них вже не перебувають на озброєнні грецької армії, а є донорами запчастин. Німеччина пропонує Греції 96 танків Leopard 1, які планує купити у швейцарської компанії RUAG. Німці спочатку їх модернізують, а вже потім передадуть грекам.

Швейцарська компанія RUAG купила ці танки у 2016 році в армії Італії. Ці бойові броньовані машини досі знаходяться на території Італії. Компанії RUAG вже кілька разів пропонували продати танки Leopard 1, щоб потім їх передати Україні, але вона завжди відмовлялася, посилаючись на нейтралітет Швейцарії.

У 2019 році німецька компанія Global Logistics GmbH купила 25 танків Leopard 1 у компанії RUAG, і тепер вимагає, щоб їх передали Україні. Однак RUAG відмовляється це зробити.

Міжнародні партнери України намагаються знайти шлях, щоб обійти ембарго Швейцарії на постачання зброї та боєприпасів. Поки що це у них не виходить. Можливо, вдасться реалізувати нову ініціативу уряду Німеччини щодо танків із Грецією. У цьому випадку німці могли б заробити великі гроші за рахунок модернізації швейцарських та грецьких танків, а Швеція могла би зберегти свій нейтралітет.

Україна може отримати 100 танків Leopard 1 із Греції

Leopard 1A5 – це модернізована версія танка Leopard 1. Ця бойова машина має посиленне лобове бронювання, нову систему управління вогнем EMES. Головне озброєння – нарізна гармата L7A3 калібру 105 мм. Двигун - 10-циліндровий MTU MB 838 CaM 500 потужністю 830 к.с.

Танки Leopard 1 випускали з 1965 року до 1984 року. На даний момент це вже застаріла бойова машина. У неї недостатнє бронювання, але гарна гармата. Тому Leopard 1A5 можна використовувати як бойову машину другого ешелону, як машину вогневої підтримки.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передала Україні 20 данських розвідувальних безпілотників RQ-35 Heidrun, які можуть вести розвідку на 20-30 км.