Пішоходам доведеться оплачувати ремонт автомобіля, який їх збив

Пішоходи, які стали винуватцями ДТП, повинні матеріально відповідати за свої дії. До такого висновку у своєму рішенні по справі № 296/2509/16-ц дійшов Верховний суд України.

Пішоходам доведеться оплачувати ремонт автомобіля, який їх збив - today.ua

У 2015 році в Житомирі автомобіль Toyota Land Cruiser 200 під час руху на зелений сигнал світлофора наїхав на пішохода, який, порушивши ПДР, вибіг на дорогу. Пішохід отримав травми, а автомобіль – ушкодження.

Справа дійшла спочатку до суду першої інстанції, потім – до Апеляційного суду, і в кінцевому підсумку виявилася на розгляді Верховного суду.

Верховний суд дійшов висновку, що відповідно до ст. 1166 Цивільного Кодексу України пішохід несе відповідальність за завдання матеріального збитку автомобілісту при ДТП, якщо він є його винуватцем. Відповідач не довів, що шкоду заподіяно не з його вини.

Тепер пішоходу доведеться заплатити власнику позашляховика Toyota Land Cruiser 200 понад 73 000 гривень матеріального збитку.

В Україні щорічно відбуваються тисячі ДТП за участю пішоходів. У деяких з них винні самі пішоходи. Їм потрібно соблюдати ПДР, щоб не нести матеріальну відповідальність.

ДЖЕРЕЛОLigazakon.net