На виборах у Молдові чинний президент Додон поступився опозиціонерці Санду: буде другий тур

На виборах у Молдові серед восьми претендентів на посаду президента визначилося два лідери. Оскільки жоден з них не набрав 50% голосів, то вибори пройдуть у два тури. Саме ці два лідери змагатимуться за головну посаду країни. До другого туру вийшли чинний президент Ігор Додон і колишня прем'єр-міністр Молдови опозиціонерка Майя Санду.

На виборах у Молдові чинний президент Додон поступився опозиціонерці Санду: буде другий тур - today.ua

Вже підраховано 100% бюлетенів. За підсумками першого туру Майя Санду, яку пов'язують з європейським вектором розвитку Молдови, обійшла Додона. Їй віддали свої голоси 36,16% виборців. Додону дісталося ненабагато, але менше - 32,61%. На третій позиції розташувався Ренато Усатий. Однак він зі своїми неповними 17% голосів не може претендувати на участь у другому турі. Решта п'ять претендентів "на папаху" набрали значно менше голосів і залишилися далеко внизу виборчої таблиці.

На виборах у Молдові чинний президент Додон поступився опозиціонерці Санду: буде другий тур Другий тур виборів має відбутися за два тижні. При цьому Ігор Додон вже впевнено заявив в ефірі телеканалу TV8, що виграє в другому турі. Він каже, що бачення діаспори відрізняється від реальних запитів і сподівань жителів Молдови.

"Вчорашні вибори показали чітку тенденцію в політиці нашої країни: лівоцентристські виборці складають не менше 60% електорату. Ліві - це більшість, і я твердо переконаний, що ця ситуація також характеризуватиме результат другого туру. Я твердо переконаний в перемозі 15 листопада", - заявив чинний президент.

Нагадаємо, на парламентських виборах в Грузії опозиційна партія Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух" посіла друге місце, поступившись правлячій політичній силі "Грузинська мрія" 21% голосів. Не чекаючи остаточних результатів голосування, опозиціонери заявили про фальсифікації і закликали свій електорат вийти на акції протесту.

ДЖЕРЕЛОeurointegration