На виборах в Грузії перемагає правляча партія: соратники Саакашвілі збирають Майдан

Грузія може стати ще однією пострадянський країною, яка підхопить естафету "майданів". Втім, своя Революція Троянд там вже була у 2003 році, тому грузинам до повалення влади таким шляхом не звикати. Цього разу народ знову може піднятися через невдоволення результатами проведених парламентських виборів.

На виборах в Грузії перемагає правляча партія: соратники Саакашвілі збирають Майдан - today.ua

Попередні результати, які відбулися вчора, 31 жовтня, парламентських виборів, задовольнили не всіх громадян. Так, згідно з оголошеними даними, на виборах до парламенту впевнено перемагає правляча партія "Грузинська мрія". За неї віддали голоси трохи більше 48% виборців. При цьому найбільша опозиційна партія "Єдиний національний рух", створена Міхеїлом Саакашвілі та його соратниками, набирає близько 27% голосів. Вона на другому місці. А загалом у парламент Грузії, завдяки низькому одновідсотковому бар'єру, за попередніми даними, проходять дев'ять партій.

На виборах в Грузії перемагає правляча партія: соратники Саакашвілі збирають Майдан Незважаючи на хороший результат виборів, політсила Міхеїла Саакашвілі розраховувала на інші цифри. Представник "Єдиного національного руху" Тіна Бокучава вже заявила про вкрадену у них перемогу. За її словами, ЦВК оголосила попередні результати із запізненням через те, що всю ніч відбувалися масштабні фальсифікації. А насправді результати передвиборчих соцопитувань пророкували перемогу саме їхній політсилі. (Таке враження, що всім опозиціонерам, які програли, хтось один пише сценарії, - авт.) Тому опозиція закликає людей виходити на вулиці, щоби відстояти свій вибір.

"Я закликаю всіх, незалежно від того, який вибір вони зробили, підтримуючи опозиційну партію, вийти на вулиці сьогодні о четвертій годині дня, тому що зараз найголовніше - відстояти свій вибір", - звернулася до співгромадян Тіна Бокучава.

При цьому стало відомо, що Міхеїл Саакашвілі, який зараз живе і працює в Україні, відмовився від посади грузинського прем'єр-міністра, на яку його хотіли висунути однопартійці. Він також заявив, що відмовляється від усіх можливих посад, які могли б йому пропонувати в грузинському уряді.

На виборах в Грузії перемагає правляча партія: соратники Саакашвілі збирають Майдан Втім, в ситуації, що склалася, його відмова і не знадобилась би. Набравши таку кількість голосів, правляча партія може фактично одноосібно сформувати новий уряд.

Нагадаємо, нещодавно під час зустрічі Міхеїла Саакашвілі з грузинською діаспорою в Греції, з натовпу вибіг невідомий і кілька разів ударив Міхо по голові. Однак голова у колишнього грузинського гаранта виявилася міцною, і він навіть зумів провести заплановану зустріч з людьми.