Масштабна екологічна катастрофа на Камчатці в Росії: люди сліпнуть, гине все живе

У Російській Федерації, біля Камчатського узбережжя, сталася масштабна екологічна катастрофа. Через розлив невідомої рідини в океан, вода біля узбережжя стала практично непридатною для життя. У прибережних водах загинуло все живе. Наслідки екологічного лиха відчули на собі навіть люди.

Масштабна екологічна катастрофа на Камчатці в Росії: люди сліпнуть, гине все живе - today.ua

Відомий російський журналіст Юрій Дудь опублікував у себе в Instagram кадри екологічної катастрофи, яка трапилася уздовж узбережжя Камчатки. На кадрах, знятих з безпілотника, видно широку темну смугу у воді біля берега. Вона з'явилася не сьогодні і не вчора. Причому, з кожним днем ця смуга ставала дедалі ширше.

https://www.instagram.com/p/CF3vnVYj4CY/

Юрій Дудь розповідає, що отруйні речовини - очевидно, розлиті нафтопродукти. Вони з'явилися в річці, яка впадає в океан, в кінці першої декади вересня. На супутникових знімках видно що вже 9 вересня нафтопродукти стали виливатися в річку і звідти в океан.

Уже в кінці вересня місцевий серфери, що уподобали для занять Халактирський пляж, стали скаржитися на нудоту, печіння в очах і погіршення зору. Один із них практично осліп. Правда потім, на щастя, з'ясувалося, що ця сліпота була тимчасовою. Вода викликала опік рогівки ока.

Хлопці спочатку подумали, що чимось отруїлися. Однак їх збентежив вигляд і смак води. Зі звичної солоної вона стала гіркою. Потім із прозорої перетворилася в каламутну. А коли на берег стало масово викидати прибоєм мертвих морських мешканців, тоді-то серфінгісти зрозуміли: вони отруїлися водою.

"Берег усипаний мертвими восьминогами, морськими їжаками, крабами, молюсками, камбалою. Навряд чи це пов'язано зі штормом: негода у нас через день, але нікого так масово не викидає", - пишуть у Мережі місцеві жителі.

Влада взяли аналіз проб води біля узбережжя. Виявилося, що допустима норма фенолів там перевищена в два рази, нафтопродуктів - у 4.

Влада поки не озвучує офіційну версію забруднення води. За однією з версій - стався витік нафтопродуктів з комерційного танкера. За іншою - нібито джерело, близьке до уряду Камчатського регіону, повідомило, що це військові могли вилити якісь відходи в річку. Але в будь-якому випадку масштаби катастрофи важко переоцінити.

Нагадаємо, в Україні від хвороб пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища, вмирає 67 осіб на 100 тисяч населення, тоді як в Європі лише 20 осіб. Тобто, у нас цей показник в 3,35 рази вище.

Українці заробляють менше громадян В'єтнаму та Молдови: статистика МВФ
Середній дохід громадян України на рік становить 3 424 долара США. Це катастрофічно низький показник на душу населення. Про це йдеться в звіті Міжнаро...
В Україні найбільші мережі заправок дружно підвищили ціни на бензин: що відбувається на АЗС
Вчора, 21 жовтня, в Україні підскочили ціни на бензин і дизпаливо. Найбільші мережі автозаправок дружно підняли вартість на пальне, повідомляє “Бізнес...
В Україні дефіцит цукру, торговельні точки підняли ціни і продають не більше 5 кг в одні руки
Цукор в Україні стрімко подорожчав майже на третину, при цьому в багатьох торговельних мережах обмежили обсяги продажу. Більш того, експерти прогнозую...
Як правильно робити валютні заощадження: поради експерта про покупку і продаж доларів в Україні
Громадяни України, роблячи заощадження, найчастіше купують долари США. Ця валюта десятиліттями зберігала свою стабільність, ніж заслужила довіру людей...
Зеленський анонсував нові надбавки одній категорії пенсіонерів
Президент Володимир Зеленський під час свого виступу у Верховній Раді 20 жовтня заявив, що планує в 2021 році підвищити пенсії всім громадянам, що дос...