Масштабна екологічна катастрофа на Камчатці в Росії: люди сліпнуть, гине все живе

У Російській Федерації, біля Камчатського узбережжя, сталася масштабна екологічна катастрофа. Через розлив невідомої рідини в океан, вода біля узбережжя стала практично непридатною для життя. У прибережних водах загинуло все живе. Наслідки екологічного лиха відчули на собі навіть люди.

Масштабна екологічна катастрофа на Камчатці в Росії: люди сліпнуть, гине все живе - today.ua

Відомий російський журналіст Юрій Дудь опублікував у себе в Instagram кадри екологічної катастрофи, яка трапилася уздовж узбережжя Камчатки. На кадрах, знятих з безпілотника, видно широку темну смугу у воді біля берега. Вона з'явилася не сьогодні і не вчора. Причому, з кожним днем ця смуга ставала дедалі ширше.

https://www.instagram.com/p/CF3vnVYj4CY/

Юрій Дудь розповідає, що отруйні речовини - очевидно, розлиті нафтопродукти. Вони з'явилися в річці, яка впадає в океан, в кінці першої декади вересня. На супутникових знімках видно що вже 9 вересня нафтопродукти стали виливатися в річку і звідти в океан.

Уже в кінці вересня місцевий серфери, що уподобали для занять Халактирський пляж, стали скаржитися на нудоту, печіння в очах і погіршення зору. Один із них практично осліп. Правда потім, на щастя, з'ясувалося, що ця сліпота була тимчасовою. Вода викликала опік рогівки ока.

Хлопці спочатку подумали, що чимось отруїлися. Однак їх збентежив вигляд і смак води. Зі звичної солоної вона стала гіркою. Потім із прозорої перетворилася в каламутну. А коли на берег стало масово викидати прибоєм мертвих морських мешканців, тоді-то серфінгісти зрозуміли: вони отруїлися водою.

"Берег усипаний мертвими восьминогами, морськими їжаками, крабами, молюсками, камбалою. Навряд чи це пов'язано зі штормом: негода у нас через день, але нікого так масово не викидає", - пишуть у Мережі місцеві жителі.

Влада взяли аналіз проб води біля узбережжя. Виявилося, що допустима норма фенолів там перевищена в два рази, нафтопродуктів - у 4.

Влада поки не озвучує офіційну версію забруднення води. За однією з версій - стався витік нафтопродуктів з комерційного танкера. За іншою - нібито джерело, близьке до уряду Камчатського регіону, повідомило, що це військові могли вилити якісь відходи в річку. Але в будь-якому випадку масштаби катастрофи важко переоцінити.

Нагадаємо, в Україні від хвороб пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища, вмирає 67 осіб на 100 тисяч населення, тоді як в Європі лише 20 осіб. Тобто, у нас цей показник в 3,35 рази вище.