Учені попередили українців про екологічну катастрофу: помруть мільйони людей

В Україні назріває екологічна катастрофа, яка може забрати життя  мільйонів людей. Таке грізне попередження з'явилось на сторінці "Центр громадського здоров'я України" у Facebook.

Учені попередили українців про екологічну катастрофу: помруть мільйони людей - today.ua

В опублікованій  інформації, зокрема, говориться, що вперше людство перейнялося проблемою забруднення довкілля у 1971 році.

"Або ми покінчимо із забрудненням довкілля, або воно покінчить з нами!" – тоді, у 1971, саме під таким гаслом було опубліковане звернення, що надійшло на адресу генсека ООН, від 2 200 науковців, які представляли 23 передові країни світу.

Відтоді 5 червня було оголошено Всесвітнім днем охорони довкілля. Його відзначають з 1972 року. Такий день з'явився у календарі людства не для "галочки", а заради того, щоби привернути увагу усіх жителів планети до екологічних проблем.

Найчастіше, і небезпідставно, у проблемах із довкіллям звинувачують великі промислові підприємства. Саме вони скидають у воду неочищені стоки, забруднюють повітря та знищують куточки незайманої природи. Однак немалу лепту в забруднення довкілля вносить і побутове споживання.

Ми залишаємо після себе сміття у місцях відпочинку, спалюємо сухостій, вирубуємо ялинки на новий рік, зливаємо в каналізацію залишки хімікатів, а також бездумно купуємо більше, ніж можемо спожити, та неощадливо використовуємо ресурси.

А тим часом, забруднене довкілля мститься нам захворюваннями, яких раніше не знало людство, а відтак і високою смертністю. Так, відповідно до даних учених, в Україні показник смертності від забрудненого довкілля становить 67 осіб на 100 тисяч населення. Тоді як в Європі цей показник становить лише 20 осіб на 100 тисяч. Тобто, у нас цей показник у 3,35 раза вище, ніж в Європі, яка вже давно культивує у себе високу культуру споживання.

Учені попередили українців про екологічну катастрофу: помруть мільйони людей

Якщо ми у себе в державі негайно не переймемось проблемами збереження довкілля, ситуація з кожним роком гіршатиме. І найближчими роками жертвами отруєного довкілля можуть сати мільйони наших співвітчизників.

Отже що ми маємо зробити, аби зберегти і відновити здорове довкілля для себе і своїх нащадків:

  • посадіть дерево чи декоративний кущ і доглядайте за ним;
  • обирайте найбільш екологічний транспорт, частіше ходіть пішки;
  • не смітіть під час відпочинку на природі, зокрема біля водойм;
  • раціонально використовуйте воду;
  • будьте енергоефективними у побуті;
  • купуйте менше, аби потім не викидати зайвого;
  • сортуйте сміття і здавайте його на переробку;
  • обирайте вироби з матеріалів, придатних для вторинної переробки.

Нагадаємо, раніше учені оприлюднили результати дослідження, що проводилося серед жінок-довгожительок. Як з'ясувалося, на тривалість життя жінки суттєво впливає один чинник.

“Це життя“ - глава Мінсоцполітики Марина Лазебна розповіла, як прожити на пенсію у 2 тисячі гривень
Глава Мінсоцпорліткі Марина Лазебна знає, як прожити на пенсію у 2 тисячі гривень. Про це чиновниця розповіла під час прямого включення в ефірі одного...
В Україні відновлять пільговий тариф на електроенергію: кому знизять ціну
Українцям повернуть пільговий тариф на електроенергію. Пільга дістанеться не всім. Держава обіцяє захистити лише соціального вразливих. Плата за елект...
Гороскоп на 19 червня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Овнам сміливо брати подарунки долі, а Дівам - терміново зайнятися спортом
Гороскоп на суботу, 19 червня 2021 року, обіцяє день, в якому буде місце цілій палітрі почуттів: натхненню, захопленню, легкому смутку, азарту, закоха...
Три модні зачіски з хусткою замість шпильки своїми руками
Для створення гарних літніх зачісок стилісти рекомендують придбати пару яскравих невеликих хусток. З цим аксесуаром можна в лічені хвилини створити ди...
Названі продукти, які найчастіше фальсифікують в Україні і в ЄС
В Україні гостро стоїть проблема фальсифікату продуктів харчування, які надходять не тільки на ринок, але і в шкільні їдальні. Українцям розповіли, як...