Європі загрожує третя хвиля коронавірусу: ВООЗ виступила з попередженням

Слідом за другою, яка зараз лише набирає силу, Європу може заполонити і третя хвиля коронавірусу. З таким грізним попередженням виступив спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров'я по коронавірусу Девід Набарро.

Європі загрожує третя хвиля коронавірусу: ВООЗ виступила з попередженням - today.ua

За словами представника ВООЗ, вже на початку наступного року Європу може накрити третя хвиля COVID-19. Такий сценарій цілком реалістичний, якщо уряди європейських країн зараз не вживуть термінових та ефективних заходів для стримування епідемії.

Європі вдалося взяти під контроль першу хвилю, яка загрожувала поглинути континент навесні. Однак після весняної перемоги над коронавірусом уряди країн розслабилися, вирішивши, що найстрашніше вже позаду. У підсумку, каже Набарро, літо було згаяно. Не була створена медична і соціальна інфраструктура, здатна ефективно протистояти поширенню коронавируса. Втрата пильності не забарилася позначитися другою хвилею, яка підриває свідомість людей страшною статистикою.

Європі загрожує третя хвиля коронавірусу: ВООЗ виступила з попередженням

"Якщо вони (уряди) не збудують необхідної інфраструктури, у нас буде третя хвиля на початку наступного року. Потрібно почекати, поки кількість заражень буде малою, і продовжить залишатися на низькому рівні. Реакція Європи не була повноцінною", - заявив спецпредставник ВООЗ.

Набарро особливо звернув увагу на Швейцарію, яка залишила відкритими свої гірськолижні курорти, тоді як Австрія та інші країни, що славляться своїм зимовим відпочинком, свідомо пішли на економічні збитки, але курорти закрили. У Швейцарії вже небезпечно зросла статистика захворювань, і слід очікувати ще більш "високого рівня захворюваності та смертності".

Водночас він схвально відгукнувся про те, як збудував стратегію захисту азіатський регіон. Зокрема, він пояснив, чому в Південній Кореї вірус не зміг захопити широкий загал.

"Люди поводяться так, що це перешкоджає поширенню вірусу: витримують дистанцію, носять маски, ізолюються, коли хворіють, миють руки і поверхні", - говорить чиновник ВООЗ.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко назвав вартість однієї дози вакцини для українців. Вона обійдеться приблизно в 7 доларів або майже в 200 гривень. А оскільки для вакцинації потрібно зробити два щеплення, то вакцина для одного українця коштуватиме близько 400 гривень.

ДЖЕРЕЛОpravda.com.ua
Санта Дімопулос привітала свою молоду маму з днем народження
Колишня учасниця групи “ВІА Гра“ і переможниця “Танців з зірками“ Санта Дімопулос дуже рідко публікує фото зі своєю сім'єю. Якщо дітей і чоловіка спів...
Субсидії на газ: економіст розповів, на що уряд планує витратити гроші українців
Субсидії на оплату комунальних послуг, зокрема, на оплату газу, які держава виділяє українським споживачам, підуть на задоволення спекулятивних апетит...
Київстар запустив унікальний тарифний план з мобільним і домашнім інтернетом
Київстар не лише підвищує тарифи на свої послуги, а й стежить за тим, щоб абоненти отримували повний пакет послуг за свої гроші. Новий унікальний тари...
“Холостячка“ Ксенія Мішина показала, як будуть виглядати її з Еллертом діти
“Холостячка“ Ксенія Мішина і переможець шоу Олександр Еллер вже планують дітей. Стосунки пари після проекту розвиваються досить гармонійно. Вони разом...
Українці можуть платити за опалення в два рази менше: що для цього потрібно зробити
Українці могли б платити за опалення в рази менше, якби даремно не спалювали мільярди кубів газу, опалюючи вулиці замість своїх осель. Житловий фонд в...