Педіатри розповіли, як поширюється коронавірус у школах, і що буде з навчальним роком

Педіатри розповіли, як поширюється коронавірус у школах, і що буде з навчальним роком - today.ua

Педіатри-інфекціоністи зі США розповіли, що буде з новим навчальним роком. Адже в Америці, як і в більшості країн світу, навчальні заклади були закриті на карантин, і діти якийсь час навчалися дистанційно. Однак тепер, грунтуючись на практичному досвіді, фахівці дійшли висновку, що цей запобіжний захід була зайвим. Втім, на той час, коли вводився карантин, ніхто не знав, як поведеться COVID-19, в тому числі і в дитячому середовищі.

Тепер же медики не можуть з упевненістю сказати: діти не є рушійною силою пандемії. Передача коронавірусу від дитини до дитини відбувається рідко. Чому так – вчені поки не знають, однак факти говорять про те, що саме так і є. Про це написали дитячі лікарі-інфекціоністи у колективній статті, яка опублікована в журналі Американської академії педіатрії Pediatrics.

Так, автори наводять у приклад випадок у Франції, де хворий хлопчик контактував із понад 80 ровесниками у трьох школах, однак нікому з них інфекція не передалася. Хоча при цьому "старі добрі" респіраторні та інші інфекційні захворювання діти хапають один від одного на льоту.

Педіатри розповіли, як поширюється коронавірус у школах, і що буде з навчальним роком

Ще до одного вражаючого висновку призвело дослідження в Австралії. Там 9 інфікованих учнів і стільки ж інфікованих працівників шкіл розбрелися по 15 навчальних закладах. У підсумку вони контактували з 735 учнями і 128 співробітниками. В результаті обстежень було виявлено лише двоє нових хворих. Причому в одному випадку інфекцію дитині передав дорослий.

Взагалі, якщо узагальнити досвід людства за кілька місяців пандемії, то виявиться, що в основному коронавірусна інфекція потрапляє до дітей від дорослих, а не від інших дітей.

"Після шести місяців ми накопичили безліч даних, що діти з меншою ймовірністю можуть заразитися і опинитися заразними; дорослі, які не дотримуються правил безпеки, несуть відповідальність за рух кривої пандемії вгору", - пишуть у статті.

Крім того, спеціалісты математично змоделювали, як можна уникнути поширення коронавірусу, і прийшли до висновку, що немає нічого краще і простіше, ніж носіння масок і дотримання соціальної дистанції. Йдучи цим шляхом, можна буде ізолювати вогнища зараження і домогтися поступового зниження кількості хворих у всьому світі. Однак це – турбота дорослих, бо саме дорослі є основними переносниками хвороби.

Тому, вважають педіатри, всі діти повинні з 1 вересня відправлятися в школу і вчитися так, як вчилися їхні батьки, а не сидячи за комп'ютерами.

Такої ж думки дотримується відомий український педіатр Євген Комаровський. Разом з тим, влада не так категорична у цих питаннях. Зокрема, прем'єр Денис Шмигаль заявив, що влада готує кілька сценаріїв початку навчального року.

Українці зможуть побачити рідкісний зорепад Персеїди вже у серпні: названа дата
Щорічно у серпні в небі можна спостерігати зорепад Персеїди. Він триває з кінця липня і майже до кінця серпня. Метеорний потік починає рухатися з боку...
Що відбувається з нашим організмом, коли ми їмо сливи: не тільки для роботи кишечника
Сливи містять в собі багато корисних мікроелементів і вітамінів, тому в розпал сезону не варто ігнорувати цей фрукт. Сливи корисні не тільки тим людям...
Безробітних в Україні стане в рази більше: експерти назвали реальні цифри
Багато українців втратили роботу під час карантину, проте, це ще не кінець. Згідно з прогнозами економістів, безробітних в Україні до кінця року стане...
Україну накриє циклон, але в деяких регіонах буде без опадів: синоптики оновили прогноз на початок тижня
Погода в Україні на початку наступного тижня почне змінюватися не в кращу сторону. Циклон накриє країну вже в понеділок, 10 серпня. У більшості регіон...
Вибори в Білорусі: Лукашенко зробив важливу заяву - останні подробиці
У Білорусі 9 серпня відбуваються вибори глави держави. Чинний президент країни Олександр Лукашенко вже віддав свій голос, прийшовши на виборчу дільниц...