Сидячий спосіб життя руйнує серцево-судинну систему – вчені

Сучасна людина все більше веде так званий сидячий спосіб життя. Сидячи ми працюємо, їздимо в транспорті, відпочиваємо. Проте вчені з'ясували, що таке положення справ може мати жахливі наслідки.

Сидячий спосіб життя руйнує серцево-судинну систему – вчені - today.ua

Фахівці з Університету Британської Колумбії провели масштабне дослідження серед дівчаток 7-10 років. Всі учасниці експерименту пройшли повне медичне обстеження, яке показало, що їх серцево-судинна система повністю здорова.

Дівчат попросили в рамках дослідження просто посидіти, не встаючи, протягом трьох годин. Подальше обстеження показало суттєве погіршення роботи серцево-судинної системи. Просвіт судин був звужений майже на третину! Через деякий час дівчаток знову перевірили, виявилося, що їх серцево-судинна система прийшла в норму.

Британські вчені вирішили трохи змінити правила експерименту. Знову дівчаток попросили посидіти три години, але через певні проміжки часу вони повинні були вставати і рухатися протягом 10 хвилин. Після цього експерименту обстеження учасниць показало, що з їх серцево-судинною системою все гаразд.

Сидячий спосіб життя руйнує серцево-судинну систему – вчені

Дослідники на основі результатів експериментів зробили висновок, що людям не можна довго сидіти на одному місці. Якщо не робити перерви і не рухатися, то рано чи пізно сидячий спосіб життя призведе до звуження судин і серйозних порушень у роботі серця.

Нагадаємо, раніше вчені прийшли до висновку, що люди з певною групою крові практично не хворіють онкологічними захворюваннями.

ДЖЕРЕЛОeconet.ru