В Україні виник гострий дефіцит цибулі, тому всі, хто має таку можливість, вирощуватимуть її на городах і в теплицях. Розкрито секрети фермерів, які знають, як збільшити шанси на хороший врожай.

Щоб цибуля швидко росла і залишалася стійкою до хвороб, потрібно дотримуватися певних правил.
Як підготувати ґрунт
Краще заздалегідь підготувати ґрунт під грядки з цибулею. Їй подобається кисле середовище, тому оптимально удобрити землю доломітовим борошном. У піщані ґрунти добре додавати перегній, суглинку, а в глинисті – торф чи пісок. Весною на грядки під посів додають сечовину у пропорції 20-25 г на квадратний метр.
Перед висаджуванням будь-якої культури слід добре полити грядку. Цибуля повинна опинитися у зволоженому середовищі, тому ґрунт має бути добре просочений.
Популярні зараз
Цибулю потрібно висаджувати в прогріту землю – вона погано переносить зниження температури повітря.
Підготовка посівного матеріалу
Сівок перед посадкою бажано замочити у гарячій воді, не окропі. Не потрібно додавати стимуляторів зростання. Зазвичай замочування проводять за день до висадки цибулі.
Не варто обрізати хвостики у цибулі-сівка, тому що так вона буде більш вразливою до шкідників та грибкових захворювань.
Нюанси
Цибулі подобається рости поряд із морквою, яка також не проти такого сусідства. Правильне розташування овочів на городі або в теплиці допоможе вберегти майбутні посадки від шкідників та хвороб.
Важливо дотримуватися сівозміни та висаджувати цибулю там, де торік росли кабачки чи горох.
Також слід регулярно поливати цибулю, інакше вона виросте гіркою та дрібною. Однак при рясних дощах не варто цього робити, щоб овоч не почав гнити.
Раз на сезон бажано підгодувати цибулю розчином курячого посліду в пропорції 1:3, або використовувати комплексні добрива.
Нагадаємо, скільки коштує цибуля у середині березня у крупних супермаркетах.