Кращий сусід моркви: що посадити між грядками, щоб овоч виріс соковитим і хрустким

Морква дуже вибаглива культура, якій важко обрати правильного сусіда. З трав поруч можна посадити тільки одну, яка не зіпсує смаку плода, і на пальцях можна порахувати кількість рослин, які допоможуть захистити моркву від шкідників.

Кращий сусід моркви: що посадити між грядками, щоб овоч виріс соковитим і хрустким - today.ua

Досвідчені садівники поділилися своїми мудрими порадами, як збільшити врожай.

Як обрати сусіда по грядці для моркви?

Керуватися потрібно лише двома правилами.

Перше. Морква не потребує азоту, але активно його споживає з ґрунту, а тому поряд не бажано садити культури, які потребують великої кількості поживних речовин.

Кращий сусід моркви: що посадити між грядками, щоб овоч виріс соковитим і хрустким

Друге. Морква чудово сама себе захищає від комах, виробляючи фітонциди, однак єдиний для неї небезпечний шкідник – морквяна муха, від якої її захистить цибуля, часник, деякі трави та квіти.

Що посадити між морквою на грядці?

Кращий сусід моркви: що посадити між грядками, щоб овоч виріс соковитим і хрустким

  • Найбільш ідеальним сусідом моркви на городі вважається цибуля, яка відлякує головного ворога - морквяну муху. Морква своєю чергою відлякує різних шкідників від цибулі. Садити ці культури можна поряд, але не надто близько.
  • Часник, посаджений поруч, також захистить плоди від морквяної мухи. Обидві ці культури не заважають одна одній розвиватися.
  • З усіх ароматних трав садити поряд з морквою можна тільки шавлія, інакше плід може мати гіркуватий присмак. Шавлія не тільки не зіпсує смак коренеплоду, а й відлякує її головного ворога.
  • Незважаючи на те, що морква не потребує азоту, все ж таки він необхідний для її розвитку. А тому не зайвим буде поряд посадити квасолю чи горох.
  • Помідори та редиска вважаються прийнятними сусідами моркви.

Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, що посадити між баклажанами, щоб рослини не конфліктували та не захворіли.