Як Україна буде називати Лукашенко: «Це прекрасні формулювання для медіа»

Україна не визнала легітимність президентських виборів в Білорусі, а значить і Олександр Лукашенко, незважаючи на проведену інавгурацію, для офіційного Києва не є законним президентом сусідньої держави. Глава МЗС України розповів, як будуть називати Батьку після 5 листопада, коли термін його колишніх повноважень закінчиться.

Як Україна буде називати Лукашенко: «Це прекрасні формулювання для медіа» - today.ua

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба відповів на питання журналістів про те, як в Києві будуть називати президента Білорусі після завершення його колишнього президентського терміну. Питання насправді дуже важливе, оскільки Олександр Лукашенко, як би там не було, є офіційною особою і на міжнародному рівні до нього повинні будуть звертатися глави інших держав, політики і чиновники різного рівня.

Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу заявив, що Олександра Лукашенка після 5 листопада влада України будуть офіційно називати - Олександр Лукашенко.

Що стосується формулювань «нелегітимний президент» або «незаконно обраний», то глава МЗС сказав наступне: «Це прекрасні формулювання для медіа, для заголовків, для постів в Facebook, але ви питаєте про офіційну позицію, і я вам відповідаю, що офіційна позиція - Олександр Лукашенко».

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко слідом за главою МЗС РФ Сергієм Лавровим публічно заявив, що Україна взяла участь в дестабілізації ситуації в Білорусі.