ЄС, НАТО і США терміново звернулися до влади України: закон Зеленського щодо СБУ перепишуть

Автор: Шевченко Лилия

За політичною, економічною і соціальною ситуацією в Україні спостерігає ЄС, НАТО та США, представники яких входять в Міжнародну консультативну групу (МКГ). На цей раз вимога торкнулося Служби безпеки України.

ЄС, НАТО і США терміново звернулися до влади України: закон Зеленського щодо СБУ перепишуть - today.ua

МКГ вимагає провести реформи, щоб у підсумку СБУ відповідала всім вимогам національної безпеки і євроатлантичним стандартам.

Варто відзначити, що дана Консультаційна група була створена чотири роки, і стала окремим органом при СБУ. В МКГ підкреслили важливість змістовної реформи СБУ для шляху України до ЄС і НАТО.

ЄС, НАТО і США терміново звернулися до влади України: закон Зеленського щодо СБУ перепишуть«Поточна робота над проектом закону про СБУ надає історичну можливість просунутися вперед у цій реформі... Ми закликали Раду скористатися цією можливістю, щоб перетворити СБУ у сучасне громадянське агентство внутрішньої безпеки з цілеспрямованими і чітко визначеними функціями і сильним демократичним контролем у відповідності з Законом про вимоги національної безпеки і євроатлантичними стандартами, принципами та найкращими практиками», — йдеться в заяві МКГ.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розробив законопроект, згідно з яким у результаті реформування СБУ перетворилася б в структуру з величезними можливостями. В ЄС, НАТО і США документ Зеленського піддали жорсткій критиці. Після чого в українському Парламенті вирішили запустити процедуру повторного першого читання, незважаючи на те, що подібна практика є вкрай рідкісною. При повторному першому читанні законопроект президента буде самим кардинальним чином переглянутий.

До речі, відомий український медіаменеджер ошелешив новиною про те, що Володимир Зеленський готується розпустити Верховну Раду України.