Росія відкинула присутність міжнародних спостерігачів у Керченській протоці

У середу, 30 січня 2019 року, заступник голови російського МЗС Григорій Карасін різко відповів на спільну ініціативу Франції та Німеччини про організацію міжнародної моніторингової місії у Керченській протоці.

Росія відкинула присутність міжнародних спостерігачів у Керченській протоці - today.ua
Фото: currenttime.tv

Раніше в Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що домовленість з Німеччиною і Францією про спостерігачів цих країн у Керченській протоці передбачає їх одноразовий візит.

За даними російського МЗС, Володимир Путін домовився з канцлером Німеччини про те, що буде одноразове відвідання експертів-спостерігачів Німеччини та Франції, які зроблять належні замітки і повідомлять про них своїм урядам.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи після зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом у Москві, додав, що німецька пропозиція містить вимогу узгодити приїзд західних фахівців з України, але Москва з цим не згодна. Правда, тоді Лавров не уточнив, що мова йшла про одноразовий приїзд.

В результаті Карасін своєю заявою перекреслив всі нібито досягнуті раніше домовленості.

"Про це й мови не може бути... Ми як жест доброї волі запропонували таку одноразову поїздку експертів, щоб вони потім доповіли своєму керівництву. Але, на жаль, це було сприйнято як запрошення до більш широкого танцю. Нас такий підхід не влаштовує ", - заявив Карасін.

"Ми категорично проти того, щоб це погоджувалося якось з багатостороннім форматом моніторингу, та ще включно з Україною, тобто фактично роздувати формат до повномасштабної, довгострокової місії", - підкреслив Карасін.

Нагадаємо, незважаючи на агресію Росії, яка захопила у полон українських моряків, кораблі ВМС України будуть продовжувати ходити через Керченську протоку з Азовського у Чорне море і назад.

ДЖЕРЕЛОcurrenttime.tv