Російський суд продовжив арешт усім 24 українським морякам

33
Російський суд продовжив арешт усім 24 українським морякам - today.ua

Російський суд продовжив арешт усім 24 українським морякам. Як повідомляє Громадське, Лефортовський суд Москви у середу, 17 квітня, залишив під вартою українських моряків. Нагадаємо, ФСБ звинувачує українських моряків в незаконному перетині держкордону Росії.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що трьох поранених моряків – Андрія Артеменка, Андрія Эйдера і Василя Сороку – залишили під вартою до 26 липня, а всім іншим морякам продовжили арешт до 24 липня 2019 року.

За словами адвоката Миколи Полозова, сторона обвинувачення просила продовжити арешт для моряків, підкреслюючи необхідність отримання результатів експертиз. Сторона захисту заявила, що українці є військовополоненими і повинні бути звільнені, причому захоплення моряків був фактом агресії з боку Росії. Самі ж українські моряки не відповідали ні на які питання, окрім імені, віку та звання, підкреслюючи, що відповідно до частини третьої Женевської конвенції вони є військовополоненими.

Нагадаємо, раніше російські слідчі призначили психолого-психіатричну експертизу всім 24 військовополоненим українським морякам. Як відомо, 24 січня 2019 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, якою закликає Росію звільнити заарештованих українських моряків.

“Асамблея закликає Російську Федерацію негайно звільнити українських військовослужбовців і забезпечити їм необхідну медичну, юридичну та/або консульську допомогу … Забезпечити свободу проходу в Азовському морі і Керченській протоці … Утримуватися від насильства в разі розбіжностей у думках про можливі порушення кордонів і слідувати міжнародним процедурам для вирішення суперечок. Асамблея закликає владу Російської Федерації і України утримуватися від будь-яких подальших кроків, які можуть загострити конфлікт”, – йдеться в тексті резолюції.

загрузка...