Російське громадянство для українців: РФ спростила процедуру отримання паспортів

3702
Російське громадянство для українців: РФ спростила процедуру отримання паспортів - today.ua

Держдума РФ прийняла у другому читанні законопроект, який дозволяє отримати російське громадянство в спрощеному порядку.

У пояснювальній записці сказано, що закон дозволить надавати громадянство РФ у спрощеному порядку співвітчизникам, “які проживають в країнах зі складною суспільно-політичною і економічною обстановкою, де відбуваються збройні конфлікти та (або) зміна політичного режиму”.

Як зазначається, спрощенна процедура отримання російського громадянства стосуватиметься в першу чергу українців.

“Президент буде визначати категорії осіб, які потрапляють під можливість отримання громадянства у спрощеному порядку. Таким чином не потрібно буде приймати окремі закони, багато у чому проблема українських біженців та переселенців у частині отримання російських паспортів буде вирішена”, – розповів глава комітету Держдуми у справах СНД Леонід Калашников.

На даний час на території Росії перебуває близько 2 млн громадян України, у тому числі близько 970 тис. прибули з південно-східних районів країни.

Раніше Міністерство внутрішніх справ Росії пропонувало отримати російське громадянство українцям, які народилися в Криму і виїхали з півострова до 18 березня 2014 року.

Як повідомлялося, відомий танцюрист українського походження Сергій Полунін отримав громадянство РФ та зробив тату з обличчям Путіна.

загрузка...