”ПриватБанк” вивів на рахунки “Квартал 95″ Зеленського більше 40 млн доларів, – Ар’єв

1055
"ПриватБанк" вивів на рахунки "Квартал 95" Зеленського більше 40 млн доларів, - Ар'єв - today.ua

На рахунки студії “Квартал 95” Володимира Зеленського було виведено понад 41 мільйон доларів з “ПриватБанку” за часів керівництва Ігоря Коломойського. Про це повідомив народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

За словами політика, усе відбулося за “стандартною для олігарха схемою розкрадання”.

“У 2012 році Приват видає кредити на суму більше 400 млн грн (курс долара – 8 грн) компаніям “Реаліз Ойл” та ТОВ “ТД Карпатнафтотрейд”, які входять до структури групи “Приват” Коломойського. Через декілька секунд ці кошти опиняються на рахунку ПАТ “Укртранснафта”, менеджмент якої теж контролювався Ігорем Коломойським. Протягом декількох днів 38,2 млн доларів США були виведені з “Укртранснафти” на рахунки компанії Transit SA у Кіпрській філії Банку, що зареєстрована в Швейцарії на Ігоря Коломойського (32,5%), Геннадія Боголюбова (32,5%) та Ігоря Суркіса (25%) “, – пише депутат.

Далі, за його словами, компанія Transit SA проганяє ці кошти через 4 “офшорки”, зареєстровані на осіб, які представляють інтереси Коломойського та є лише номінальними власниками цих компаній, і в результаті 41 млн доларів “осідає” на компанії Godfrey Consulting Limited, що зареєстрована на Сергія Мельника.

За словами нардепа, це ще один представник номінальних власників, який “володіє” більш ніж 40 компаніями, що мають рахунки в “ПриватБанку” на Кіпрі. Крім того, за даними Ар’єва, Мельник є членом редакційної ради пов’язаної компанії ТОВ “ТК “Приват ТБ Дніпро” та директором ряду компаній групи Приват.

“Замаскувавши рух коштів через офшорки, вони дійшли до кінцевого призначення компаній, що зареєстровані на учасників студії “Квартал 95″, а саме: Андрія Яковлева, Бориса та Сергія Шефіра, Сергія Трофимова та Володимира Зеленського”, – заявляє Ар’єв.

Кошти, за даними нардепа, були розміщені на депозитах, а потім виведені з банку на рахунки компаній за межами фінустанови, що унеможливлює їх подальше відстеження.

“Всі кошти виводилися зі схожим призначенням платежів “оплата” або “передоплата за послуги згідно контрактів”. Також відповідно до одного з призначень, €1,3 млн були направлені на купівлю нерухомості”, – підсумував нардеп.

Він наголошує, що “всі компанії зареєстровані в офшорних зонах”, і їх кінцеві бенефіціарні власники невідомі, крім двох останніх – кіпрської Aldorante Limited та Film Heritage Inc (Беліз). Вони оформлені на Володимира Зеленського, згідно декларації кандидата. Починаючи з 2012 року, з моменту співпраці Коломойського і Зеленського, $41 млн виводився з “ПриватБанку” частинами.

Today.ua повідомляв, що в ефірі програми “Право на владу” Зеленський зробив важливу заяву щодо війни на Донбасі.

загрузка...