“Претензії Росії щодо водопостачання в Криму не мають підґрунтя“: у Зеленського відповіли російським чиновникам

Постійний представник президента в окупованому Росією Криму Антон Кориневич прокоментував ситуацію щодо закликів про відновлення поставок Україною дніпровської води на територію півострова. Позицію української влади з цього приводу він висловив на своїй сторінці в Facebook.

“Претензії Росії щодо водопостачання в Криму не мають підґрунтя“: у Зеленського відповіли російським чиновникам - today.ua

Кориневич нагадав, що Україна перекрила технологічне спорудження (канал), а не русло Дніпра.

"Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло Дніпра, а технологічне спорудження (канал), яке знаходиться на території України, і на це вона має повне право", - зазначив він.

Український чиновник наголосив, що Крим є територією України, тому Росія не може ставити в міждержавних відносинах питання, пов'язані з Кримом. Їх може ставити тільки держава-суверен, тобто Україна.

"За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому, саме держава-окупант має відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами", - зазначив Кориневич.

Постпред президента в АР Крим вважає, що всі претензії держави-окупанта не мають будь-якої правової або міжнародно-правової основи.

Раніше повідомлялось, що влада анексованого Криму проситиме Росію ініціювати переговорний процес з керівництвом України про пропуск на півострів вод річки Дніпро, що допоможе вирішити проблему з прісною водою на північній частині півострова.