Правоохоронці викрили фінансову піраміду: українців “нагріли” на мільйони

1286
Правоохоронці викрили фінансову піраміду: українців "нагріли" на мільйони - today.ua

У Києві викрито групу фінансових брокерів, які ошукали громадян на 70 млн грн. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Зазначається, що злочинна група діяла на території декількох міст України. Один із офісів злочинців розташовувався у Києві.

Учасники групи на чолі з 43-річним чоловіком організували шахрайську схему: за гроші вони повідомляли неправдиву інформацію щодо надання гарантованої можливості отримання надприбутків на міжнародному фінансовому ринку через створену організацію – фінансову піраміду Forex Trend.

Для реалізації цієї схеми зловмисники створили сайт, на якому потенційним вкладникам пропонувалось вкласти свої гроші. Після реєстрації та авторизації на сайті інвесторам надавався особистий електронний кабінет, через який пропонувалось здійснити грошовий внесок.

Шахраї націлювали клієнтів на максимальний розмір внеску, пояснюючи це тим, що чим більшою буде сума внесених коштів, тим більша вірогідність успішного проведення торгів.

Після цього зловмисники за рахунок грошей вкладників проводили фінансові операції на міжнародному фінансовому ринку. При цьому створений ними сайт не дозволяв інвесторам на власний розсуд розпоряджатися внесеними коштами.

Далі шахраї підшукували осіб для створення суб’єктів господарської діяльності, через банківські рахунки яких виводили грошові кошти так званих інвесторів, спричинивши останнім збитків на суму понад 70 млн гривень.

Зазначається, що наразі у кримінальному провадженні потерпілими проходять 16 громадян.

Правоохоронці вже встановили трьох організаторів оборудки. Їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу.

Вказані особи переховуються від правоохоронних органів, тому їх оголошено в розшук та отримано дозвіл на їх затримання, а на майно порушників накладено арешт.

Нагадаємо, раніше банда шахраїв-перевізників обібрала підприємців на 13 млн гривень.