“Потрібні гігантські кошти“: в держбюджеті не передбачається підвищення зарплат педагогам

Згідно з проєктом держбюджету на 2020 рік, підвищення зарплат працівникам освіти не передбачається, оскільки на це потрібні додаткові 45 млрд грн. Таку заяву зробила міністр освіти і науки Ганна Новосад в інтерв'ю українському інтернет-виданню.

“Потрібні гігантські кошти“: в держбюджеті не передбачається підвищення зарплат педагогам - today.ua

"Ми зараз із Мінфіном, із прем'єром думаємо, як знайти ці кошти і де. Є різні оцінки, яка це сума. Мінфін давав зведену інформацію з регіонів, це додаткових майже 45 млрд грн", – розповіла вона.

Новосад зазначила, що для української економіки це "гігантські кошти, які треба звідкись витягнути, у когось їх забрати" і віддати працівникам освіти.

"Я як міністр освіти була б дуже рада так зробити, але інші міністри, мабуть, не дуже зрозуміють. Працюємо з Мінфіном, із прем'єром, щоб підвищити зарплати педагогам, але найближчим часом буде трошки інший інструмент, як це зробити", – сказала Новосад.

Очільниця Міносвіти пообіцяла, що рішення буде готове до другого читання бюджету.

"Складність у тому, що зараз нам потрібно пояснювати, чому постанову не враховано в проекті бюджету. Якби в постанові сказали, з яких джерел можна взяти ці десятки мільярдів гривень, було б легше. Сподіваюся, ці кошти знайдуть", – зазначила вона.

Нагадаємо, також міністр освіти поскаржилася на свою маленьку зарплату.