Переговори Порошенка з Ердоганом: лідери держав розглянули питання звільнення українських політв’язнів

1372
Переговори Порошенка з Ердоганом: лідери держав розглянули питання звільнення українських політв'язнів - today.ua
Фото:president.gov.ua

Сьогодні, 5 січня, Президент України Петро Порошенко прибув до Стамбула на урочисту церемонію підписання та вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України. 

У рамках візиту Глава держави зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Під час переговорів лідери двох держав обговорили шляхи зміцнення стратегічного партнерства, посилення координації взаємодії на міжнародній арені, перспективи укладення двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі. Окремим питанням було  звільнення незаконно ув’язнених українських громадян з російських в’язниць, а також забезпечення прав громадян України, в тому числі кримських татар, на території Криму в умовах російської окупації.

Порошенко подякував Туреччині за співавторство резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо засудження мілітаризації російською стороною Криму та Азову, яка була ухвалена 17 грудня 2018 року.

На завершення розмови президенти двох країн відзначили позитивну динаміку торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, а також зростання взаємних туристичних потоків.

Нагадаємо, Петро Порошенко та голова Верховної Ради Андрій Парубій перебуватимуть з візитом у Туреччині протягом 5-6 січня 2019 року.

загрузка...